Sosyal medya fenomeni Kıvanç Talu ve eşi Beril Talu'nun yaklaşık 150 milyonluk vurgun yapıp yurt dışına kaçtığı iddia edilmişti.

Gürcistan'dan Sabiha Gökçen Havalimanı'na gelen Talu çifti polis ekiplerince yakalandı. Asayiş Şube Müdürlüğü'nde işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi.

'PONZİ SİSTEMİ'Nİ KULLANDILAR

Kıvanç Talu ve Beril Talu 'Var Böyle Tipler' isimli bir kanaldan yapmış oldukları paylaşımla biliniyorlardı. 150 milyonluk vurgun yapıp yurt dışına kaçtıkları iddia ediliyordu. Tabi şikayetler o günden bu yana her geçen gün arttı. Polis ekipleri harekete geçti.

ÇİFT İFADE VERİYOR

Son dakika bilgisi olarak aktaralım; sosyal medya fenomenleri Kıvanç Talu ve eşi Beril Talu Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındılar. Şu anda da Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğü'nde ifade işlemleri devam ediyor. 

Kivanc Beril Talu

'Ponzi Sistemi' adını sıklıkla duyduğumuz bir dolandırıcılık yöntemiydi. İşte bu yöntemi kullanarak özellikle yakın çevrelerinin paralarını kullandıkları, sonrasında ise bu paraları alarak yurt dışına kaçtıkları iddia edilmişti.  Çiftin özellikle bu 'Ponzi Sistemi' ile yapmış oldukları dolandırıcılığı bir reklam işi adı altında gerçekleştirdikleri de polis ekipleri tarafından tespit edilmişti.

İLK İFADELERİ ORTAYA ÇIKTI: BİZ KİMSEYİ DOLANDIRMADIK

Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerince yakalanan şüpheli karı koca suçlamaları kabul etmedi. "Biz onlardan borç para aldık. Asıl onlar tefecilik yaptılar. Asıl suçlu onlar" dedikleri ortaya çıktı. İşlemlerin ardından Talu çifti Kartal’daki Anadolu Adliyesi’ne  sevk edildi.  

Editör: Şeyda Karaca