Kremlin: Zelenski'nin açıklamaları dünya savaşını başlatma çağrısı

Zelenski'nin NATO'nun Rusya'ya önleyici saldırı düzenlemesi gerektiği açıklamalarının ardın Rusya'dan yanıt gecikmedi. Kremlin Sözcüsü Peskov, söz konusu açıklamaları "dünya savaşını başlatma çağrısı" olarak gördüklerini belirtti.

DÜNYA 07.10.2022, 09:45 07.10.2022, 10:03
Kremlin: Zelenski'nin açıklamaları dünya savaşını başlatma çağrısı

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy'nin "NATO'nun Rusya'ya karşı önleyici saldırı düzenlemesi gerektiği" yönündeki açıklamalarını, "dünya savaşını başlatma çağrısı" olarak nitelendirdi.

Peskov, Rus haber ajansı RİA Novosti’ye Zelenskiy'nin açıklamalarını değerlendirdi.

BU TÜR AÇIKLAMALAR BİR DÜNYA SAVAŞI BAŞLATMA ÇAĞRISINDAN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİLDİR

Söz konusu açıklamalara uluslararası toplumun tepkisiz kalmaması gerektiğini belirten Peskov, "Bu tür açıklamalar, öngörülemeyen korkunç sonuçları olan diğer bir dünya savaşı başlatma çağrısından başka bir şey değildir." dedi.

İNGİLTERE VE AVRUPA BU AÇIKLAMALARA DİKKAT ETMELİ!

Peskov, ABD, İngiltere ve Avrupa Birliği'nin bu açıklamalara dikkat etmesi gerektiğini vurgulayarak "Bu ülkeler, Ukrayna'yı fiili olarak yönlendiriyor ve sonuna kadar savunmasını söylüyor. Bu nedenle, onlar bundan sorumlu ve onların, bu şahsın Zelenski ve yönetiminin eylemleri ve açıklamalarından sorumlu olması gerekiyor." şeklinde konuştu.

Zelenskiy, "NATO'nun, Rusya'nın nükleer silah kullanması olasılığını ortadan kaldırmak için Rusya'ya karşı önleyici saldırı düzenlemesi gerektiğini" söylemişti.

banner2
Yorumlar (0)