NATO'dan flaş Türkiye paylaşımı!

NATO'nun nükleer caydırıcılık tatbikatı 'Steadfast Noon', Belçika, İngiltere ve Kuzey Denizi semalarında devam ederken birlikten dikkat çeken bir paylaşım geldi.

DÜNYA 26.10.2022, 11:35
NATO'dan flaş Türkiye paylaşımı!

NATO tarafından her yıl düzenlenen nükleer caydırıcılık tatbikatı 'Steadfast Noon' son sürat devam ediyor. NATO’nun nükleer caydırıcılık tatbikatına 14 ülkeden dördüncü ve beşinci nesil savaş uçaklarının yanı sıra gözetleme, tanker ve çeşitli tiplerde 60 uçak katılıyor. Türkiye'nin de yer aldığı tatbikattan yeni kareler paylaşan NATO paylaşımında Türk pilota da yer verdi.

ÇEŞİTLİ TİPLERDE 60 UÇAK KATILIYOR!

NATO Müttefik Hava Komutanlığının (AIRCOM) sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda aralarında Türk Hava Kuvvetlerine ait tanker uçağın bulunduğu bazı savaş uçaklarının fotoğraflarına da yer verildi. Paylaşılan fotoğraflardan birinde ay yıldız desenli kask takmış bir Türk savaş uçağı pilotu da yer aldı.

Tatbikata dördüncü ve beşinci nesil savaş uçakları, gözetleme, tanker ve çeşitli tiplerde 60 uçak katılıyor. ABD’nin B-52 uzun menzilli bombardıman uçaklarının da bulunduğu tatbikatta gerçek mühimmat kullanılmayacağı belirtilmişti.

banner2
Yorumlar (0)