Omicron'da yeni belirti! El ve ayaklara dikkat

Türkiye ve dünyada hızla yayılan Omicron'da yeni bir belirti çıktı. İngiltere'den gelen açıklamada yetkililer, hastalandığından şüphelenen kişilerin ellerine ve ayaklarına dikkatlice bakması gerektiğini, öksürük ve yüksek ateş yerine yeni semptomların ortaya çıktığını duyurdu. İşte son dakika haberinin detayları...

DÜNYA 30.12.2021, 10:39
Omicron'da yeni belirti! El ve ayaklara dikkat

Türkiye'de de yayılımını hızlandıran Omicron'a ilişkin İngiliz yetkililer yeni semptom açıklaması yaptı. Koronavirüsün önceki mutasyonlarındaki belirtilerden farklı bir semptom olduğu vurgulanırken hastalandığından şüphelenen kişilerin ellerine ve ayaklarına dikkatlice bakması gerektiğini duyuruldu.

OMICRON'DA YENİ SEMPTOM

Türkiye’de kullanılan Hayat Eve Sığar uygulamasının bir benzeri olarak Birleşik Krallık’ta kullanılan ZOE Covid Semptom Çalışma Uygulaması’nda son dönemde yaygınlaşan Omicron varyantıyla ilgili yeni bulgulara ulaşıldı. Hastalanan kişilerin yaşadıkları ve tespit ettikleri semptomları bildirdiği uygulamada son dönemde Omicron varyantının “yeni kilit” semptomları artış gösterdi. Koronavirüsün önceki türleri gibi öksürük ve yüksek ateş yerine yeni semptomların ortaya çıktığı belirlendi.

banner2
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
0
hafif kar duşu