Ekran Haber'den Uğur Kaya'nın haberine göre, Düzce İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, kaçakçılık olaylarını engellemek üzere çalışma başlattı.

Jandarma ekipleri tarafından Gölkaya ilçesinde yapılan operasyon sayesinde, bir tarafta kaçakçılık faaliyetlerine büyük bir darbe vurulurken, diğer tarafta ise suça karışan şüpheliler yakalanarak gözaltına alındı.

MACARİSTAN PLAKALI ARAÇLAR ELE GEÇİRİLDİ

Düzce İl Jandarma Komutanlığı ve Gölyaka İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Gölyaka Sanayi Sitesinde yeri tespit edilen bir otomobil tamirhanesine operasyon başlatıldı. İşyerinde yapılan aramada 16 adet lüks marka otomobil ele geçirildi. Otomobillerin 7 tanesinin Macaristan plakalı, 7 tanesinin plakasız ve 2 tanesinin ise Türk plakalı olduğu belirlendi.

ŞASİ NUMARALARIYLA OYNAMIŞLAR

Yapılan inceleme sonucu araçlardan 5 tanesinin motorunun şasi numaralarının değiştirilmek üzere söküldüğü ve 2 araçta aynı şasi numaralarının bulunduğu saptanırken, kalan 9 aracın ise kısmen parçalandığı tespit edildi.

Operasyon neticesinde gözaltına alınan 2 şüphelinin adli işlemlerinin başlatıldığı bildirilirken, ele geçirilen araçların Gümrük Genel Müdürlüğüne bağlı Kocaeli Tasfiye İşletme Müdürlüğüne teslim edildiği aktarıldı.