Halis Aygün’ün yerine ÖSYM Başkanlığına  Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy atandı

KPSS’de ‘kopya’ iddiaları sonrasında görevden alınan Halis Aygün’ün yerine yeni atama yapıldı. Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararına göre, ÖSYM Başkanlığına Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy atandı.

EĞİTİM 04.08.2022, 06:03 04.08.2022, 08:27
Halis Aygün’ün yerine ÖSYM Başkanlığına  Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy atandı

KPSS’de ‘kopya’ krizinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzası ile ÖSYM Başkanı Halis Aygün görevden alındı. Soru sızıntıları ile ilgili inceleme devam ederken Devlet Denetleme Kurulu (DDK), olayla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Milyonlarca sınava giren kişi sınavın iptal edilmesi yönünde sosyal medyadan paylaşım yaptı.

ÖSYM BAŞKANLIĞINA BAYRAM ALİ ERSOY GETİRİLDİ

Ekiplerin incelemesi devam ederken ÖSYM’nin yeni başkanı ise belli oldu.Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, ÖSYM Başkanlığına getirildi. Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzası ile yayımlanan karar Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 7’inci maddeleri gereğince yapıldığı belirtildi.

PROF. DR. BAYRAM ALİ ERSOY KİMDİR?

Prof. Dr. Ersoy, ODTÜ Matematik Bölümünden 1996'da mezun oldu. Doktora ve yüksek lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Matematik Bölümünde tamamlayan Ersoy, 2012'de doçent, 2017'de profesör unvanını aldı.

Matematik, değişmeli halkalar ve cebirler, grup teorisi ve genellemeler, temel bilimler konularında araştırmalar yapan Ersoy'un ulusal ve uluslararası dergilerde yayımlanan çok sayıda makalesi bulunuyor.

Ersoy, 2017'den bu yana Italian Journal of Pure and Applied Mathematics adlı bilimsel dergide değerlendirme kurul üyesi olarak görev yapıyor.

2017-2020 arasında Yıldız Teknik Üniversitesi Genel Sekreteri ve Rektör Danışmanı olarak görev yapan Ersoy, 2020'den bu yana aynı üniversitenin Matematik Bölüm Başkanlığı görevini yürütüyordu.

banner2
Yorumlar (0)
30
parçalı az bulutlu