Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre, yurdun kuzey kesimleri ile Doğu Anadolu'da sağanak bekleniyor, sıcaklıklar düşüyor. Marmara ise beyaz örtüye hazırlanıyor.

Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten tarih verip, "Marmara'ya kar gelebilir" dedi. İşte 12 Ekim 2023 il il hava durumu tahminleri...

6 İLE SAĞANAK UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre; Antalya batısının iç kesimleri, Denizli, Burdur ve Van'ın güney, Muğla ve Bitlis'in doğu kesimlerinin sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Sabah ve gece saatlerinde Marmara’nın güneyi, İç Ege, İç Anadolu'nun kuzeydoğu kesimleri ve Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde pus ve yer yer sis bekleniyor.

SICAKLIKLAR MEVSİM NORMALLERİNDE

Hava sıcaklıklarının bugün kuzey kesimlerde biraz artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, iç ve doğu kesimlerde mevsim normalleri altında, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgar ise genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek.

"20 EKİM'DE KIŞ TAM MANASIYLA GELEBİLİR"

Öte yandan sosyal medyada hava durumuna dair yaptığı isabetli tahminler ile dikkat çeken Kerem Ökten, Marmara'ya kar yağışı müjdesini verdi.

Paylaşımında "20 Ekim itibariyle Türkiye'ye tam mânâsıyla kış gelebilir" diyen Ökten, "Modeller ısrar etmeye başladı. Sadece ne kadar batılı veya doğulu olacağı belli değil. Uygun sinoptik'te gelirse; Marmara da bile bir çok yerde örtülük kar yapabilir..." ifadelerini kullandı.