Kırmızı ette fiyat artışını durdurmak için yeni adım

Yükselen et fiyatlarına yönelik yeni bir hamle daha geldi. Türkiye Kasaplar Federasyonu ile Et ve Süt Kurumu (ESK) arasında imzalanan protokole göre ESK, kırmızı eti kasaplara da uygun fiyattan satacak.

Ekonomi 02.05.2023, 18:41
Kırmızı ette fiyat artışını durdurmak için yeni adım

Et ve Süt Kurumu (ESK) marketlerden sonra kasaplara da kırmızı et tedarik edecek. ESK’nın internet sitesinden yapılan yazılı açıklamada tüketiciyi korumaya yönelik alınan tedbirler kapsamında kurumun kasap esnafına da kırmızı et tedarik edeceği bildirildi.

“ESK, KASAP ESNAFINA DA KIRMIZI ET TEDARİK EDECEK”

Yapılan açıklamada “ESK Genel Müdürü Mustafa Kayhan ile Türkiye Kasaplar Federasyonu Genel Başkanı Osman Yardımcı arasında imzalanan protokole göre, Kasaplar Federasyonu’na üye kasap esnafına et tedarik edilecek, daha yaygın tüketici ağına uygun fiyattan kırmızı et satışı sağlanacak.” denildi.

KIRMIZI ETTE FİYAT ARTIŞINA KARŞI ÖNLEM

ESK Genel Müdürü Mustafa Kayhan, konuya ilişkin yaptığı açıklamada piyasada kırmızı et fiyatlarındaki yükselişi durdurmak ve arz açığından kaynaklı spekülatif hareketleri önlemek, piyasada kırmızı et fiyatını dengelemek için tedbirler uygulamaya devam edeceklerini söyledi.

banner2
Yorumlar (0)