Ömer Saçaklıoğlu'nun İstanbul Akvaryum'daki hisseleri de satışa çıkarıldı

İnşaat sektöründeki yatırımlarıyla bilinen ve 2016'da Doğa Koleji'ni satın almasıyla gündeme gelen Metal Yapı Konut'un kurucusu Ömer Saçaklıoğlu'nun İstanbul Akvaryum hisselerinin satışa çıkarıldığı ortaya çıktı. İstanbul Akvaryum'un yanı sıra Saçaklıoğlu'nun sahip olduğu İstanbul'un incisi Aqua Florya AVM ve Crowne Plaza Florya'daki hisselerin de satışa çıkarıldığı iddia edildi. Ekran Haber özel...

Ekonomi 17.08.2022, 23:31 17.08.2022, 23:31
Ömer Saçaklıoğlu'nun İstanbul Akvaryum'daki hisseleri de satışa çıkarıldı

Türkiye genelindeki yüzlerce kampüsüyle en büyük özel eğitim kurumlarının başında gelen Doğa Koleji’nin eski sahibi ve Metal Yapı Konut'un kurucusu Ömer Saçaklıoğlu'nun Bakırköy Florya'da bulunan İstanbul Akvaryum hisselerinin satışa çıkarıldığı öğrenildi.

2014'TE SATIN ALMIŞTI

Bakırköy 17. İcra Dairesince, Metal Gayrimenkul A.Ş. tarafından 25 Temmuz 2014'te satın alınan İstanbul Akvaryum Turizm'in Ömer Saçaklıoğlu'na ait olan hisselerini satışa çıkarıldı.

İKİ YER DAHA SATIŞTA

İddiaya göre, İstanbul Akvaryum'un yanı sıra Saçaklıoğlu'nun sahip olduğu ve Metal Yapı Konut'un inşa ettiği projelerden İstanbul'un incisi Aqua Florya AVM ve Crowne Plaza Florya'daki hisseler de satışa çıkarıldı.

ŞİRKET SATILAMAMIŞTI

Bir süre önce mali darboğaza düşen ve Doğa Kolejleri'ni elinden çıkarmak durumunda kalan Metal Gayrimenkul, Metal Yapı Konut A.Ş.'ye ve Ömer Saçaklıoğlu'nun hisselerini de satışa çıkarmıştı. Ancak İstanbul 11. İcra Müdürlüğü tarafından başlatılan icra takibine takılmıştı.

banner2
Yorumlar (0)