İBB Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, ailesiyle birlikte oy kullandığı Beylikdüzü'nde bulunan Emin Yüksel İmam Hatip Lisesi'nde duygusal anlar yaşadı. İmamoğlu, 5 yıllık emeğin helalleşme anı olarak nitelendirdiği bu günü, vatandaşların oyuyla en güzel şekilde yorumlanabileceğini belirtti. Helalleşme duygusunu halkın kendisine yaşatmasını umduğunu ifade etti.

Ekrem Imamoglu Oy Kullanirken 31032024 Dha 2

OĞLU İLK KEZ OY KULLANDI

İmamoğlu, ailesiyle birlikte geldiği okulda 2244 numaralı sandıkta oyunu kullandı. Oy kullanma sürecinde oğlu Selim Semih'in de ilk kez oy kullandığı gözlendi. İmamoğlu, oy kullanma kabininden çıktığında mührü unuttuğunu fark ederek geri almak için kabinin içine girdi. Bu anlar kameralara yansıdı. Oy kullanmasının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Ekrem Imamoglu Oy Kullanirken 31032024 Dha 3

DUYGUSAL ANLAR

İmamoğlu, duygusal bir gün olduğunu belirterek, 5 yıllık emeğin helalleşme anı olduğunu dile getirdi. Kendisi için anlamı büyük olan bu günü ifade etmek için şunları söyledi: “Bugün Türkiye’nin her yerinde yerel seçim yaşıyoruz. Ramazan ayındayız dilerim ve isterim ki bugün Ramazan ayının bütün güzel duygularının yaşandığı ve hem oy kullanma esnasında hem sonrasında hiçbir sorunun sıkıntının olmadığı sandık iradesinin kimsenin hakkına gelmeden sonuç ne ise vatandaşımız kime oy kullanmışsa onun en doğru şekliyle sonucun ilanıyla göreve başlamasının ülkemiz demokrasisi ülkemizin birlik ve beraberliği açısından çok önemlidir. Bu duygularla bu seçimin problemsiz geçmesini elbette diliyorum. Bugün ailemizle eşim ve iki oğlumla birlikte oylarımızı kullandık. Oy demokraside vatandaşlarımızın kutsal hakkıdır. Bu hakkın sandığa atıldığı an itibarıyla korunması da şarttır. Elbette bunun korunması bunun muhafaza edilmesiyle ilgili kurumlar bellidir ama Türkiye’de bazı konulardaki eksiklikler giderilmediği için sandığın muhafaza edilmesi şahitliğin ötesinde görev alan vatandaşlarımızla birlikte yürütülmekte umarım çağdaş bir seviyeye ulaşır. Ülkemizde oy kullanma biçiminin oy sayım ve tasnif biçiminin ve sonuca dönüşmesinin hiçbir sorun yaşanmayacağı şekilde var olmasını da ilerleyen seçimlerde yıllarda hep birlikte yaşarız. Bugün biraz da benim için duygusal bir gün 5 yıllık emeğin helalleşme anı vatandaşımızın oyuyla en güzel yorumlanabilir. Umarım halkımız bu helalleşme duygusunu bana yaşatır. Ben kendi adıma elimden gelenin en iyisini yapmayı bütün çalışma arkadaşlarımı bütün mesai arkadaşlarımı, siyasi arkadaşlarımı en yüksek seviyede yatırımcı, dayanışmacı bir süreci İstanbul’umuza ve eşitlik ilkesi doğrultusunda hiçbir ilçeyi birbirinden ayırmadan asla siyasi unsurları önüne koymadan partizanlığı önüne koymadan bireylerin eşitliği insanların eşit hizmet alma hakkı üzerinden hareket ettiğimi ifade etmek isterim. Birini kırdıysam üzdüysem bu koca şehirde elbette af dilerim.”

Editör: Mevlüt Peker