Rüstempaşa mahallesi İsmet Acar Caddesinde Lalhan Apartmanı’nın 3 katındaki daireden kötü kokuların gelmesi üzerine bina sakinleri durumu polise bildirdi. Olay yerine giden polis ekipleri 83 yaşındaki Doğan Sadioğlu'nun cesedi ile karşılaştı. Emekli öğretmen olduğu öğrenilen Sadioğlu’nun geri dönüşüm malzemeleri topladığı ve bunlarla gelir elde ettiği öğrenildi. Sadioğlu’nun cenazesi olay yerinde yapılan incelemelerin ardından otopsi için Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna götürüldü. Daha sonra Yalova Belediyesi temizlik ekipleri tarafından çöp ev boşaltıldı.

EMEKLİ MAAŞIYLA KIZLARINA YARDIMCI OLUYORDU

İzmir’de yaşayan 2 kızı olduğu öğrenilen Doğan Sadioğlu’nun kesim ölüm nedeni otopsi sonucu ortaya çıkacak. Öte yandan Sadioğlu'nu bir vatandaşın sokaklarda geri dönüşüm malzemesi toplarken çektiği ve sohbet ettiği görüntülerde gençlere spor, müzik, gazete, kitap okuma ve çalışma nasihatinde bulundu. Sadioğlu, görüntülerde emekli maaşıyla kızlarına yardımcı olduğunu anlattı.

GEÇİMİNİ GERİ DÖNÜŞÜM ÜRÜNLERİYLE SAĞLIYORDU

Ayrıca yaşlı adamın, videoda geri dönüşüm ürünlerini satarak da geçmini sağladığını anlattığı anlar görüldü. Sadioğlu'nun ölümü sonrası mahallenin gençleri büyük üzüntü duydu.

Editör: Ceyda Bıyıklıoğlu