Ulusal Amerikan Tarihi Müzesi'ndeki resepsiyona katılan Emine Erdoğan, bina girişinde Jill Biden tarafından karşılandı. Davetliler, daha sonra ‘Entertainment Nation’ başlıklı sergiyi gezdi. Sergiyi gezerken Emine Erdoğan resepsiyona katılan diğer devlet ve hükümet başkanlarının eşleriyle sohbet ederek çevre, kültür, eğitim gibi konularda bilgi paylaşımında bulundu. Davet sonunda lider eşleri ev sahipliği için Biden'a teşekkür etti. Serginin ardından, toplu fotoğraf çekimi yapıldı.

KONUŞMA YAPTI

Emine Erdoğan resepsiyon sonrasında yaptığı açıklamada, “Zirveler, ülkelerimiz arasındaki bağları güçlendirmek ve ortak değerlerimizi pekiştirmek adına büyük bir önem taşıyor. NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi vesilesiyle Washington’da lider eşleri ile bir araya geldik. ABD Başkanı’nın eşi Jill Biden ev sahipliğinde Amerikan Tarihi Ulusal Müzesi’ni ziyaret ettik. Tarihin ve kültürün harmanlandığı buluşma çerçevesinde değerli lider eşleri ile verimli sohbetler gerçekleştirerek, pek çok konuda fikir alışverişinde bulunduk” dedi.

79504

KIYAFETİNDEKİ TÜRKLÜK DETAYI!

Ayrıca Emine Erdoğan'ın davette giydiği kıyafette Türk bayrağının ana renkleri olan kırmızı ve beyazı kombinlemesi de dikkatlerden kaçmadı. Beyaz takım üstüne giydiği kırmızı tül yelek akıllara Türk bayrağını getirdi. 

Editör: Ceyda Bıyıklıoğlu