Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) lideri Devlet Bahçeli'nin Gazze’ye yönelik saldırılarını durdurması için İsrail’e 24 saat süre vererek, saldırıların devam etmesi durumunda "Gazze için müdahale" çağrısı yapmasının yankıları sürerken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP lideri Devlet Bahçeli’nin bir araya geleceği bilgisi geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Bahçeli arasındaki yüz yüze görüşme, bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde saat 15.00’te gerçekleşecek.

TBMM GRUP TOPLANTISI’NDA “SÜRE DOLDU” DEMİŞTİ

Milliyetçi Hareket Partisi lideri Dr. Devlet Bahçeli, partisinin bugünkü TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada İsrail’e tanıdığı 24 saatlik sürenin dolduğunu söylemişti.

Devlet Bahçeli, şöyle demişti:

“Kadim devlet aklımız ve irademizle devrede olmazsak, siyasi ve diplomatik temaslarımızı askeri caydırıcılıkla desteklemezsek, günü geldiğinde Gazze'deki dramların bir benzerine, Allah muhafaza ama Anadolu'da da mahkum olmamız kaçınılmazdır. Bu düşüncemin muhatapları zeka özürlüsü iş birlikçiler değildir. Bu düşüncemin muhatapları iç ihanet ve işgal cephesinde birleşen ciğeri beş para etmez soysuzlar hiç değildir.

Zulüm karşısında tarafsızlık namussuzluktur. Biz çok şükür namussuz değiliz, tarafız, haklının, masumun, insan onurunun, tarih ve inanç bağlarımız olan kardeşlerimizin tarafıyız. 24 saat dolmuştur. Türkiye Cumhuriyeti insanlık nam ve hesabına, barış ve çözüm iklimini yeşertmek, garantörlük mekanizmasını kurmak adına her türlü müdahale ve mücadeleye hazır ve kararlı olmalıdır. Bizde geri adım yoktur. Birleşmiş Milletler etkisizdir. Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri, Refah Sınır Kapısı'nda boy göstermekten başka bir şey yapamamıştır. İslam İşbirliği Teşkilatı’ndan umut yoktur. 'Gazze için Kahire Barış Zirvesi'nden bir sonuç çıkmamıştır. İslam ülkeleri atıl ve aciz şekilde Gazze’nin bombalanmasını izlemektedir. O halde Gazze’yi koruma ve kollama misyonu Türk milletinin üzerindedir.”