Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Bursa Gökdere Meydanı'nda düzenlediği mitinge katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından dikkat çeken ifadeler şöyle:

Erdogan Bursa Miting 28032024 Aa (2)

"Gazze'de oluk oluk akan Müslüman kanı karşısında kör, sağır kesilenler, yarın bizim başımıza benzer bir felaket gelse, emin olun, aynısını yapacaklar."

Erdogan Bursa Miting 28032024 Aa (5)

"İhtirasları öylesine gözleri bürümüş ki ülkenin ve milletin uzun vadeli çıkarlarının altına dinamit döşemekten çekinmiyorlar. PKK'ya göz kırpıyorlar."

Erdogan Bursa Miting 28032024 Aa (4)

"CHP çeşitli şehirlerde DEM'le, hem de tabanına rağmen, neyin karşılığı, hangi paylaşımların ürünü olduğu bilinmeyen karanlık ittifaklar kuruyor."

Erdogan Bursa Miting 28032024 Aa (3)

"Ülkemizin en büyük muhalefet partisinin içine düştüğü tutarsızlık, savrulma, kirlenmişlik hali gerçekten utanç verici."

Erdogan Bursa Miting 28032024 Aa (7)

"Valizler, çantalar dolusu dolarlar, avrolar. Bunları saymaya bile yetişemiyorlar. Sayma görüntülerini kimse izah edemiyor."

Erdogan Bursa Miting 28032024 Aa (6)

"Seçimlerde şehirlerinizi yönetecek başkanları seçmekle kalmayacaksınız, ülkemizin geleceğinde hangi siyaset tarzının önünün açılacağını da belirleyeceksiniz"

Erdogan Bursa Miting 28032024 Aa (10)

"Temmuz ayında, yılın ilk 6 ayındaki enflasyona göre, emekli maaşlarını tekrar masaya yatıracağız."

Erdogan Bursa Miting 28032024 Aa (9)

"21 yılda nasıl 3 kat Türkiye'yi büyüttüysek, önümüzdeki dönemde 2 kat daha büyütüp inşallah sözlerimizi fazlasıyla tutacağız."

Erdogan Bursa Miting 28032024 Aa (12)

“TENDE CAN GÖRÜLDE SEVDAMSIN BURSA”

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Gökdere Meydanı'nda düzenlenen mitinginde vatandaşlara hitap etti. Erdoğan, Bursa'ya duyduğu sevgiyi, "Ulu çınarlarca tarihim sende. Bahtım, bereketim, tarihim sende. Üç kıtada hüküm sürdüm sayende. Tende can gönülde sevdamsın Bursa. Cihanda en güzel rüyamsın Bursa." dizeleriyle dile getirdi.

Erdogan Bursa Miting 28032024 Aa (11)

Tarihin ulu çınarı, Osmanlı'nın ilk başkenti, Orhangazi'nin, Murad Hüdavendigar'ın emaneti Bursa'da bir kez daha bulunmaktan büyük bir memnuniyet duyduğunu vurgulayan Erdoğan, şöyle devam etti:

Erdogan Bursa Miting 28032024 Aa (15)

"Nice alimi ve evliyasıyla Bursa yüzyıllardır gönüllerimizi imar ediyor. Gönül semamızı, billur bir avize gibi aydınlatan bu şehir, ecdadımızın medeniyet anlayışının yaşayan örneğidir. Kuruluşun ve yükselişin şehri Bursa bu vasfını tarihinin hiçbir döneminde yitirmedi, bugün de koruyor. Biz de Bursa'dan aldığımız feyzle bir ayağımızı ülkemize sabitleyip diğeriyle tüm dünyaya sesimizi, sözümüzü, dostluğumuzu taşıyoruz. Bursa nasıl Balkanlar'dan Kafkaslar'a başı dara düşen her kardeşimize kucak açmışsa, biz de bu coğrafyalarla bağlarımızı daima güçlendiriyoruz. Bursa nasıl sanayi ve tarım üretiminin gücüyle dünyaya dal salmışsa biz de ekonomide ve diplomaside aynı kucaklayıcılığı sergiliyoruz.

Erdogan Bursa Miting 28032024 Aa (14)

CUMHURBAŞKANLIĞINDAKİ DESTEK İÇİN BURSA’YA TEŞEKKÜR

Bu vesileyle 14-28 Mayıs seçimlerinde Cumhur İttifakı'na milletvekilliğinde yüzde 52, cumhurbaşkanlığında yüzde 55 oranındaki desteğiniz için her birinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Ne diyor o güzel Bursa Türkü'sünde? 'Ah buğdayım, buğdayım, sereyim kurutayım. Senin güzel dilini ben nasıl unutayım?' Evet, biz de Bursa'nın bunca bizden esirgemediği ahde vefasını, kadirşinaslığını, muhabbetini asla unutmayacağız."

Erdogan Bursa Miting 28032024 Aa (13)

MİTİNGE 90 BİN KİŞİ KATILDI

Bursa'ya her geldiğinde kalbinin bir köşesini bu kentte bıraktığını ifade eden Erdoğan, mitinge 90 bin kişinin katıldığını duyurdu.

Erdogan Bursa Miting 28032024 Aa (17)

Erdoğan, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ne iki gün kaldığını hatırlatarak, Türkiye Yüzyılı'na Bursa ile hazırlandıklarını vurguladı.

Erdogan Bursa Miting 28032024 Aa (16)

Türkiye Yüzyılı şehirlerinin inşasını Bursa'nın yol arkadaşlığında yapmak istediklerinin altını çizen Erdoğan, "Biz biliyoruz ki Bursa'nın boş lafla palavrayla yalanla dolanla işi olmaz. Çünkü Bursa, emeğin, alın terinin, üretimin şehridir. Bursa, yatırıma bakar, esere bakar, hizmete bakar, projeye bakar velhasıl Bursa icraata bakar." değerlendirmesini yaptı.

Erdogan Bursa Miting 28032024 Aa (18)

Editör: Mevlüt Peker