TİP Genel Başkanı Erkan Baş, Gebze Belediye Başkan adayı oldu. Sosyal medyada paylaşımda bulunan Baş, "İşçi havzalarının sağ partilerin oy deposu olarak görülüp terk edilmesine asla razı olmayacak ve bu algıyı değiştireceğiz" ifadelerini kullandı.

GEBZE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLDU

TİP, Baş'ın adaylığını "İşçilerin ilçesinde Türkiye’nin işçi partisi var! Gebze Belediye Başkan adayımız, Genel Başkanımız Erkan Baş!" sözleriyle duyururken Baş ise kişisel hesabından adaylığını şöyle ilan etti:

BAŞ, SOSYAL MEDYA HESABINDAN AÇIKLAMA YAPTI

"Sevgili dostlar,

Ülkemiz yine önemli bir seçim sürecine giriyor. Öncelikle partimize güvenen, belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği için partimize başvuran tüm adaylarımıza gönülden teşekkür ediyorum. Türkiye İşçi Partisi’nden aday olmak insana ne makam kazandırır ne de para pul; TİP adaylığının anlamı sorumluluk almak, elini taşın altına koymaktır.

"GEBZE'DEN ADAYLIĞIMI İLAN EDİYORUM"

Adaylığı böyle değerlendirdiğimiz için ben de arkadaşlarımdan beklediğim sorumluluğu paylaşıyorum ve ülkemizin en büyük işçi havzası olan Gebze’den adaylığımı ilan ediyorum.

Türkiye’nin işçi partisi Türkiye işçi sınıfının her zaman yanında ve hizmetinde olacak, demiştik. İşçi havzalarının sağ partilerin oy deposu olarak görülüp terk edilmesine asla razı olmayacak ve bu algıyı değiştireceğiz. Çünkü, algılarımızdan alışkanlıklarımıza kadar, tepeden tırnağa değişmek şart!"

Editör: Halide Tonga