Memleketi Erzurum’da 37 yıllık çalışmasının 25 yılını eski SSK ve Palandöken Hastanelerinde başhekim olarak geçiren efsane doktor Recep Almacı’nın cenazesi bugün toprağa verilecek.

25 yıl kesintisiz olarak eski Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) ve Erzurum Paladöken Hastanesi Başhekimliği görevini büyük başarıyla yürüten Dr. Recep Almacı’nın dün İzmir'de vefat ettiği haberi Erzurum’da gündem oldu.

Dr. Recep Almacı’nın vefat haberini sosyal medyadan duyuran ailesi, merhumun 13 Kasım Pazartesi günü toprağa verileceğini bildirdi. Vefatından önce yıllarını sağlık sorunlarıyla geçiren efsane başhekim Recep Almacı'nın vefat haberi Erzurumlular tarafından üzüntüyle karşılandı.

Erzurumlulara 37 yıl boyunca büyük fedakarlıklarla hizmet veren ve bunun 25 yılını sonradan ismi Paladöken Hastanesi olan eski SSK Hastanesi’nin Başhekimliği göreviyle devam ettiren Dr. Recep Almacı, son nefesini İzmir'de verdi. Recep Almacı'nın ailesinin acı haberi sosyal  medyadan duyurmasıyla binlerce vatandaş üzüntülerini bildiren mesajlar bıraktı. Recep Almacı 'nın naaşının bugün saat 16.00’da, İkindi Namazı sonrası İzmir Erenköy Camii'nden kaldırılacağı bildirildi.

Erzurum Palandöken Devlet Hastanesi’ndeki 25 yıllık görevini başarıyla tamamladıktan sonra 2011 senesinde İzmir’e tayin olan ve ardından emekliliğe ayrılan Dr. Recep Almacı’nın bir süredir sağlık sorunlarıyla mücadele ettiği ancak yorgun bedeninin 79 yaşında pes ettiği kaydedildi.

Sevenleri, sosyal medyada 2 çocuk babası Dr. Recep Almacı için dualar ettikleri görüldü.