Ünlü oyuncu Fırat Tanış'ın eski sevgilisini taciz ettiği iddiaları gündeme bomba gibi düşmüştü. Tanış'ın eski sevgilisi İklim Tamkan, sosyal medyadan tacize uğradığını ve oyuncuyu şikayet ettiğini belirtmişti. Bu paylaşımın ardından Gonca Vuslateri de iddiaları doğrular nitelikte paylaşımlarda bulundu. Bu da yetmedi olaya şahitlik ettiğini söyleyen Tamkan'ın arkadaşları, Fırat Tanış için söyledikleriyle herkesi şoke etti. 

FIRAT TANIŞ'IN ESKİ SEVGİLİSİ İDDİALARIYLA ŞOKE ETMİŞTİ

Piyanist İklim Tamkan, eski sevgilisi oyuncu Fırat Tanış hakkında kendi sosyal medya hesabından çok ciddi iddialarda bulundu. Tamkan, eylül ayında ayrıldığı oyuncu sevgilisi Fırat Tanış tarafından şiddet, tehdit, ısrarlı takibe maruz kaldığını açıklayarak, içinde bulunduğu duruma isyan etti. Hem ruh hem de beden sağlığının bundan olumsuz etkilendiğini belirterek olayı yargıya taşıdığını duyurdu. Tanış hakkında uzaklaştırma kararı çıkarttığını ve şiddetin zincirinin sessiz bir halkası olmayacağını açıklaması ise gündeme bomba gibi düştü desek yeridir.

DESTEK MESAJI YAĞDI

İklim Tamkan'a sosyal medyadan birçok destek mesajı geldi. İlk destek mesajını verenler arasında ise Uğur Mumcu'nun kızı Özge Mumcu Aybars vardı. Tamkan'ın bir diğer yakın arkadaşı piyanist Ece Dağıstan da sosyal medya hesabından Tamkan'ın açıklamasını paylaşarak destek mesajı yayınladı.

"TACİZ VE ŞİDDET SARMALININ TANIĞIYIM"

Sabah'tan Tuba Kalçık'ın haberine göre;  Özge Mumcu Aybars, Tamkan'ın yaşadığı taciz ve şiddet sarmalının tanığı olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti: "İklim'in arkasındayım. Bu yaşananlara sadece ben de değil, İklim'in yakın çevresi de şahit. Bir kadın olarak onu destekliyorum."

"AYLARDIR TACİZ EDİYORDU"

Sosyal medyada Tamkan'ın bu kadar zaman neden uzaklaştırma kararı almadığı sorusu da gündeme geldi.
Bu soruyu Özge Mumcu Aybars'a sorulduğunda ise şunları söyledi: "Fırat Tanış, aylardır taciz ediyordu, tacizleri bitmeyince İklim avukatını devreye soktu. Ne yaşadığını biz yakından biliyoruz."

"ZORBALIĞA ŞAHİT OLMANIN ÜZÜNTÜSÜNDEYİM"

Dağıstan, sosyal medya hesabından şu ifadelere yer verdi: "Keşke dostlarımın sadece mutluluğuna tanık olabilsem... Maalesef uğradığı zorbalığa şahit olmanın üzüntüsündeyim. Susmayı çözüm zannedenlerden olmadık, olmayacağız. Adaletli olmak bunu gerektirir çünkü."

GONCA VUSLATERİ DE DESTEK VERMİŞTİ

Oyuncu Gonca Vuslateri de İklim Tamkan'a destek veren isimler arasındaydı. Vuslateri'nin sosyal medyasından yaptığı açıklama ise şöyle: "Defterin sayfalarını aralardım da... Gebelikte kendimi geremem. Bilinmesinden duyduğumuz tarifsiz 'görülüyor' hissi... Göğsüme giden nefesi ve ilahi adalet duygumu tarif edemem! Eminim kendisi yüzünden terapist kapılarında uyuyan kadın meslektaşları biraz olsun huzur bulmuştur." Vuslateri'nin bu paylaşımı kısa sürede gündem oldu. 

Editör: Meltem Kaya Sapmaz