Eskişehir'de 280 polis memurunun katıldığı "Huzur" uygulamasında, 4 bin 936 kişi, 86 işletme ve 511 araç denetlendi. Yapılan denetimlerde aranması bulunan 15 kişi yakalanırken, 79 araç sürücüsüne toplamda 169 bin TL para cezası kesildi.

eskişehir huzur operasyonu4

DİDİK DİDİK ARANDILAR

Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, dün akşam saatlerinde geniş çaplı bir denetim gerçekleştirdi. Özellikle alkollü eğlence mekanlarının yoğun olduğu bölgelerde yapılan denetimlere, 280 polis memuru, 3 çevik kuvvet timi ve 1 özel harekat timi katıldı. Denetimler kapsamında 4 bin 936 kişinin kimlik sorgulaması yapıldı.

eskişehir huzur operasyonu

EMNİYETİN AĞINA TAKILDILAR

Yapılan denetimlerde aralarında farklı suçlardan dolayı hapis cezası bulunan ve aranma kaydı bulunan 15 kişi yakalandı. Ayrıca 5 kişinin de yoklama kaçağı olduğu tespit edildi. Şüpheli görülen 2 kişinin yapılan üst aramasında ise 74 adet sentetik ecza hapı ele geçirildi.

eskişehir huzur operasyonu2

CEZA YAĞDI

Denetimler sırasında 86 umuma açık işletme kontrol edildi ve eksiklikleri bulunan 7 işletmeye işlem yapıldı. Trafik denetimlerinde ise 511 araç kontrol edildi ve çeşitli nedenlerle kusurlu bulunan 79 araç sürücüsüne toplamda 169 bin 905 TL para cezası kesildi.