Trendyol Süper Lig'de haftanın en önemli mücadelesinde Fenerbahçe ile Trabzonspor karşı karşıya gelecek. Tüm futbolseverler maç saatini sabırsızlıkla beklerken, bugün TFF tarafından Zorbay Küçük'ün maçı yöneteceği açıklandıktan sonra ortalık bir anda gerildi. 

Fenerbahçe taraftarları sosyal medyada TFF ve Zorbay Küçük aleyhinde paylaşımlarda bulunurken, özellikle geçmişte Zorbay Küçük'ün Fenerbahçe maçlarında verdiği tartışmalı kararlar tekrar gündeme geldi.

zorbay-kucuk-fenerbahce-2

Birçok Fenerbahçeli hesap, 2021-2022 sezonunda Zorbay Küçük'ün yönettiği ve 1-1 sona eren Fenerbahçe-Trabzonspor maçındaki kararları hatırlatarak hakeme tepki gösterdi. Zorbay Küçük karşılaşmanın 17. dakikasında İrfancan Kahveci'ye kırmızı kart göstermişti.

ZORBAY KÜÇÜK'ÜN FENERBAHÇE MAÇLARINDAKİ PERFORMANSI

Adana bölgesi hakemi Zorbay Küçük, Fenerbahçe’nin 9 maçında görev aldı. Bu maçların 7’sinde Fenerbahçe galip gelirken, 2 maç beraberlikle sonuçlandı. Fenerbahçe'nin Zorbay Küçük yönetiminde mağlubiyeti ise bulunmuyor.

zorbay-kucuk-fenerbahce-3

31 yaşındaki hakem, yönettiği müsabakalarda Fenerbahçe oyuncularına 22 sarı kart ve 3 kırmızı kart çıkarırken, rakip takım oyuncularına 14 sarı kart ve bir kırmızı kart çıkardı.

Zorbay Küçük sarı-lacivertli takımın maçına son olarak, bu sezon Ülker Stadyumu'nda oynanan Başakşehir maçında çıktı ve Fenerbahçe o karşılaşmayı 4-0 kazandı. 

Genç hakem ligde son olarak Antalyaspor-Galatasaray maçında düdük çaldı ve sarı-kırmızılı takım bu karşılaşmadan 2-0 galibiyetle ayrıldı.

Zorbay Küçük’ün yönettiği bütün müsabakalarda maç başına 5.0 sarı kart ve 0.2 kırmızı kart ortalaması bulunuyor.