Fenerbahçe, Pendikspor maçında sakatlanarak oyundan çıkan Fred ve Rodrigo Becao'nun sağlık durumu hakkında açıklamada bulundu.

Trendyol Süper Lig'in 10. haftasında Siltaş Yapı Pendikspor mücadelesinde sakatlanan futbolcular için sarı-lacivertli kulüpten şu açıklama yapıldı:

fenerbahce-fred-sakatlik-1

TENDON KOPMASI VE YIRTIK TESPİT EDİLDİ

"Profesyonel Futbol A Takımımızda, Siltaş Yapı Pendikspor maçında sakatlanarak oyundan çıkmak zorunda kalan oyuncularımızın Acıbadem Ataşehir Hastanesi'nde görüntülemeleri gerçekleştirilmiştir. Yapılan tetkikleri neticesinde; Rodrigo Becao'nun Hamstring grubunda (biseps femoris) tendon kopması, Fred'in kasık bölgesinde 2. derece yırtık tespit edilmiştir. Oyuncularımızın tedavi süreçleri başlatılmıştır."

Fenerbahçe'de stoper bölgesindeki sakatlıklara Becao'nun da eklenmesi ve Brezilyalı oyuncunun uzun süre sahalardan uzak kalacak olması nedeniyle Trabzonspor ve Ludogorets karşılaşmaları öncesi defans hattında büyük eksik bulunuyor. 

Pendikspor maçında ayağına kramp girdiği gerekçesiyle 84. dakikada oyundan çıkan Samet’in bugün yapılan kontrollerinde herhangi bir bulguya rastlanmaması ise teknik heyetin yüzünü güldürdü.