Hamas’ın 7 Ekimde ‘Aksa Tufanı’ adıyla başlattığı saldırıya İsrail ordusu misliyle karşılık vermeye devam ediyor. 20 gündür Gazze’yi yoğun bombardıman altında bırakan İsrail başta hastaneler olmak üzere birçok yerleşim yerini vurarak insanlık dışı görüntülere sahne oluyor.

12 yaşındaki filistinli kız 6

'BÜTÜN ÜLKELER İÇİN BİZİM KANIMIZ UCUZ'
İsrail savaş uçaklarının Gazze Şeridi'ndeki evlerini bombalamasından yaralı kurtulan 12 yaşındaki Filistinli kız çocuğu Nadin Abdullatif, tüm çocuklar gibi yaşamayı hak ettiklerini vurgulayarak, "Biz Gazze'de hayat yaşamıyoruz. Bütün ülkeler için kanımız ucuz. Yaşamaya güç yetiremiyoruz, yorulduk." ifadeleriyle tüm dünyaya tepki gösterdi.

12 yaşındaki filistinli kız 1

Eş-Şati Mülteci Kampı yakınlarındaki evlerinin bombalanması üzerine Abdullatif ve yaralanan çok sayıdaki aile üyesi Gazze'nin batısındaki Şifa Hastanesine sığındı.

‘TÜM ÇOCUKLAR GİBİ YAŞAMAYI HAK EDİYORUZ’

İsrail saldırılarından korunmak için bölgedeki herkesin herkesin çabaladığını dile getiren Nadin Abdullatif, yaşadıkları sıkıntılarla ilgili mesajlarını dünyaya iletmeye çalıştıklarını ama bunun da işe yaramadığını söyledi.

12 yaşındaki filistinli kız 4

İsrail’in saldırılarında kuzeninin de kendisi gibi yaralandığını ve kan kusmaya başladığını bu olaylardan dolayı çok korktuğunu söyledi.

‘MUCİZEVİ BİR ŞEKİLDE EVDEN ÇIKTIK’

Günlerdir yaşadıklarını gözyaşları içinde anlatan küçük kız 'Evlerimiz yıkıldı ve mucizevi bir şekilde evden nasıl çıktığımızı bilmeden çıktık. Kardeşimi unuttuğumuzu düşünerek eve gidiyordum ve "Kardeşim nerede?" diye bağırıyordum. Kuzenlerim de "çocuklarımız, çocuklarımız" diye bağırıyorlardı. Hayat bu! Vallahi hayat değil." diyerek Gazze'deki insanlık dışı durumu gözler önüne serdi.

Filistinli çocuk, bulunduğu Şifa Hastanesinin de kullanılamaz halde olduğunu, burasının insanların sığındığı bir yer hale geldiğine dikkati çekti.

12 yaşındaki filistinli kız 3

‘YA RABBİ BİZE ATEŞKES VER’

Filistinli 12 yaşındaki Nadin Abdullatif, yaşananlarla ilgili seslerini duyurmaya çalıştıklarını belirterek, "Ya Rabbi bize ateşkes ver ve bize merhamet et." diye dua etti.

İsrail, yıllardır abluka altında tuttuğu Gazze Şeridi'ni 7 Ekim'den bu yana yoğun olarak hava saldırılarıyla bombalıyor.

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail'in saldırılarında 2 bin 704'ü çocuk ve 1584'ü kadın, 364'ü yaşlı olmak üzere 6 bin 500'den fazla kişinin öldüğünü, 17 bin 439 kişinin yaralandığını duyurmuştu.

12 yaşındaki filistinli kız 2