6 Şubat depreminde Hatay’da 370 kişinin hayatını kaybettiği Emlak Bank Konutları’nın 1. kısım Müteahhidi Mehmet Özat (72), Ankara'da bir AVM’de, depremde yakınlarını kaybeden kadınlar tarafından yakalanıp polise teslim edildi.

400 KİŞİDEN 370’İNİN CANSIZ BEDENLERİNE ULAŞILMIŞTI

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerde, Antakya ilçesi Cebrail Mahallesi’nde bulunan Emlak Bank Konutları 1. Kısım’da bulunan 96 daireden oluşan 6 blok yıkılmış, yaklaşık 400 kişinin yaşadığı tahmin edilen blokların enkazından da 370 kişinin cansız bedeni çıkarılmıştı. Bunun üzerine başlatılan soruşturma kapsamında konutların müteahhidi Mehmet Özat hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı. Depremlerin ardından her yerde aranan Özat bugüne kadar bulunamamıştı.

YAKALANDIĞI BİLGİSİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞILDI

Bugün sosyal medyada paylaşılan bir videoda ise Özat’ın yakalandığı belirtildi. Yapılan paylaşımlarda, “Hatay’da 370 kişinin hayatını kaybettiği Emlak Bank Konutları’nın müteahhidi olan ve hakkında yakalama kararı bulunan Mehmet Özat, Ankara’da bir AVM’de yakınlarını kaybedenler tarafından yakalanarak polise teslim edildi” bilgisi verildi.

“ENKAZDAN HALA ÖLÜ ÇIKIYOR! PARALARI YERKEN İYİYDİ"

Birçok kişi tarafından paylaşılan videoda, Özat’ı tanıyıp yakalayan ve depremde yakınlarını kaybeden biri olduğu belirtilen kadın ise “Niye kaçmak istiyorsun? İnşaatları dikerken iyiydi, paraları yerken iyiydi. 9 ay geçmiş hala enkazdan ölü çıkıyor” diyerek tepki gösterdi.

YAPTIĞI BİNALARIN ÇOĞU DEPREMDE YIKILMIŞ!

Özat İnşaat’ın yaptığı birçok binanın depremde yıkıldığı iddia edildi. Emlak Bank konutları dışında Cumhur Apartmanı, Özat Apartmanı, Bilgili Apartmanı’nı da Özat ailesinin şirketi tarafından yapıldığı belirtiliyor.