Halk TV Genel Yayın Yönetmeni Suat Toktaş, Sözcü TV'de programlara çıkan ve Sözcü Gazetesi'nde de köşe yazan İsmail Saymaz'ın Halk TV'ye geri döndüğünü açıkladı.  Toktaş, sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı paylaşımda, "Yeni döneme, yeni ve güçlü isimlerle giriyoruz. İsmail Saymaz haber, yazı, yorum ve analizleriyle yeniden Halk TV ve halktv.com.tr‘de. Nerede kaldıysak oradan devam. Hoş geldin İsmail Saymaz" ifadelerini kullandı. Halk TV'nin sahibi Cafer Mahiroğlu da Suat Toktaş'ın paylaşımını yeniden yayınlayarak "Yuvana hoşgeldin" yazdı. 

1 TEMMUZ'DAN İTİBAREN HALK TV'DE

İsmail Saymaz da kendi X hesabından, "15 aydır çalıştığım Sözcü TV’ye ve Sözcü gazetesine bugün veda ediyorum. Sözcü Ailesi’ne teşekkür ederim. 1 Temmuz’dan itibaren eski yuvam Halk TV’de olacağım. Yazı ve haberlerime @halktvcomtr  sitesinde devam edeceğim. Halk TV’de, kaldığımız yerden devam… Yolumuz açık olsun" paylaşımını yaptı. 

İSMAİL SAYMAZ KİMDİR?

44 yaşındaki gazeteci İsmail Saymaz, 15 yaşındayken yerel radyolarda edebiyat programları yaptı. Daha sonra ise yerel televizyon kanallarındaki tartışma programlarına katıldı. Gazetecilik hayatına ise ilk olarak Rize'de başladı. Ardından İstanbul ve Konya gibi şehirlerde bulunan yerel gazetelerde çalıştı. 2002 yılında Radikal Gazetesinde görev yapmaya başladı. İnsan hakkı ihlalleri ve işçi ölümlerine ilişkin bir dizi habere imza atan Saymaz, Radikal Gazetesi’nden Hürriyet Gazetesi’ne geçti. Hürriyet Gazetesinden 2020 yılında ayrılan Saymaz, aynı yıl Halk TV’ye geçti. Eylül 2020'de Sözcü Gazetesi'ne geçen Saymaz, Ağustos 2021'de Halk TV'ye geçti. Nisan 2023 tarihinde Halk TV'den ayrılan Saymaz, Sözcü'ye döndü. Bir dizi başarılı haberi ile çok sayıda ödül alan Saymaz'ın, yayımlanmış 15 kitabı bulunuyor.

Editör: Haber Merkezi