Olay 3 Haziran 2023 tarihinde meydana geldi. Amasya'da gerçekleşen bir düğünde, gelin ve damadın da aralarında bulunduğu silahlı magandaların havaya ateş açmasının sonucu, emekli uzman çavuş Mehmet Çelik hayatını kaybetmişti. Acılı eş, suçluların ceza almasını isterken, olay anına görüntüler ortaya çıktı. 

MAGANDA KURŞUNUYLA HAYATINI KAYBETTİ

Kuzgeçe köyünde bir düğünde magandanın silahından çıkan kurşunun isabet ettiği emekli uzman çavuş Mehmet Çelik (53) ağır yaralanmış, kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı.

Gelin Ve Damadin Silah Sovu Faciaya Donusmustu Goruntuler Ortaya Cikti 27 S U B A T2024 2

GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI

Olay anına ilişkin kamera görüntüleri ortaya çıktı. Düğün sırasında gelin ve damadın da aralarında olduğu şahısların silahlarla havaya ateş açtığı anlar görüntülere yansıdı. Çelik'in maganda kurşunuyla vurulmasının ardından çevredekilerin panikle koştuğu görüldü.

ACILI EŞ KONUŞTU: HERKESTEN ŞİKAYETÇİYİM

Mehmet Çelik'in eşi Melahat Çelik, olayla ilgili gözaltına alınan Sıdkı Ç.'nin 2 ay cezaevinde kalmasının ardından bir sonraki duruşmaya kadar ev hapsiyle cezalandırıldığını söyledi. 8 Mart'taki duruşma öncesi açıklamalarda bulunan acılı eş Melahat Çelik, "Bu görüntüler cinayete davetiye çıkardı. Ama kimse dur, sus demedi. Sanki çatışma varmış gibi silahlar atıldı. Gelin, damat, herkes silah attı. Muhtar 'siz ne yapıyorsunuz?' demedi. Eşimin ölümüne sebep olan herkesten şikayetçiyim. En kısa zamanda adaletin yerini bulmasını istiyorum" diye konuştu.

Gelin Ve Damadin Silah Sovu Faciaya Donusmustu Goruntuler Ortaya Cikti 27 S U B A T2024 3

Editör: Hakan Mutlu