12 ülkede birinci sırada! İşte Türkiye'nin en pahalı kahvaltısı

'Benim evim, senin evin' diyerek evini restorana çeviren Murat Öztürk isimli bir işletmecinin hazırladığı kahvaltının ünü ülke sınırlarını aştı. 12 ülkede birinci sıraya yerleşen kahvaltı, fiyatıyla da dudak uçuklattı. Günler öncesinden rezervasyonun dolduğu kahvaltının kişi başı maliyetinin ise 650 TL olduğu öğrenildi. Ekran Haber özel...

Genel 13.11.2022, 15:00 13.11.2022, 20:20
12 ülkede birinci sırada!  İşte Türkiye'nin en pahalı kahvaltısı

'Benim evim, senin evin' diyerek evini restorana çevirdi. Ünü ülke sınırları dışına çıkan Murat Öztürk, 12 ülkede trend restoranlar listesinde birinci sırada. Dünyaya Türk kahvaltısını kendisinin tanıtmak istemesiyle yola çıktığını belirten Öztürk, kahvaltının kişi başı maliyetinin 650 TL olduğunu söyledi.

YÖRESEL ÜRÜNLER SUNUYORUZ

85 yaşındaki annesine her sabah hazırladığı kahvaltı gibi müşterilerine de aynı özenle kahvaltıyı hazırladıklarını söyleyen Öztürk,  çoğu ürününün yöresel lezzetlerden oluştuğunu söyledi.


Bony Vex Villa’nın kurucusu Murat Öztürk

'GÜNLER ÖNCESİNDEN REZERVASYONLAR DOLUYOR'

Türkiye'nin en pahalı kahvaltısına ilginin büyük olduğunu söyleyen Öztürk, 10-15 gün öncesinden rezervasyonlarının dolduğunu, yurt dışından gelenlerin mekanı da kahvaltıya da çok sevdiklerini ifade etti. Kısa sürede türk ve yabancı ünlü misafirlerin uğrak yeri haline gelen işletmeyi pandemiden sonra açtığını belirten Murat Öztürk, sadece kahvaltıyla sınırlamadığını, iki farklı bahçede fotoğraf çekim alanları  ve özel olarak yaptırdığı sonsuzluk havuzu etrafında müşterilerinin keyifli zaman geçireceği kısımlar oluşturduğunu belirtti.


 

banner2
Yorumlar (0)