AK Parti Sözcüsü Çelik: Erken seçim söz konusu değil

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, olağanüstü toplantıya ilişkin açıklama yaptı. Çelik, "Seçim takvimiyle ilgili bir değişiklik yok, zamanında yapılacak." dedi.

GENEL 23.08.2022, 19:02
AK Parti Sözcüsü Çelik: Erken seçim söz konusu değil

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel başkan yardımcıları ile AK Parti Genel Merkezi'nde bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, saat 14.00'te AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlenen 'seçim çalışmaları ve ekonomi' başlıklı toplantıda partisinin bazı genel başkan yardımcıları ile bir araya geldi. Toplantıda ayrıca Ticaret Bakanı Mehmet Muş, AK Parti Genel Başkanvekilleri Binali Yıldırım ve Numan Kurtulmuş ile AK Parti Grup Başkanı İsmet Yılmaz yer aldı.

"ERKEN SEÇİM SÖZ KONUSU DEĞİL"

Olağanüstü toplantıya ilişkin açıklama AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten geldi.  

Çelik'in açıklamaları şöyle:

Teşkilat çalışmaları değerlendirildi. Reform ve düzenlemelerle ilgili görüşler alındı. 2023 seçim beyannamesine yapacağımız katkı beyanname ile birlikte manifesto ortaya koymuştuk bu çalışmalar değerlendirildi. Bundan sonra düzenli olarak bu toplantıları yapmaya devam edeceğiz.

Seçim takvimiyle ilgili bir değişiklik yok. Spekülasyonların hiçbir temeli yok. Bu hazırlıkların yapılması çok normal. Bu takvimin yapılmış olması çok normal.

Seçimlerin biraz daha öne alınması ile ilgili gündem olmadı. Zamanında yapılacak seçimlere dönük olarak yürütülecek çalışmalar bağlamında toplantı olarak gerçekleşti. Bundan sonra da rutin olarak sürecek.

ÇÖZÜM SİYASİ OLMALIDIR

Hiçbir şekilde herhangi bir devletle, onun toprak bütünlüğüne dönük negatif yaklaşımımız olup da sorun yaşamadık. Herhangi bir yerde bölüne tabii ki istemiyoruz. Çözümün siyasi bir çözüm olmasını ifade ettik. Siyasi ilişkinin kesilmesine neden olan şartlar ortadan kalkmadan siyasi diyalog olması sözkonusu değil. Herhangi bir vekalet savaşının içinde olmadık. Bugün binlerce mensubu öldürülmüş muhaliflerin ortaya anlamlı tablo çıktığını düşünmesiyle olur uzlaşı. Etrafımızdaki devletler ne kadar güvenli olursa biz bunu kendi güvenliğimize katkı sayarız. Bir yerde bir rejim sistematik olarak halkını katlederken bunları konuşmadan zalim ile mazlum uzlaşsın denen bir tablonun içinde değiliz.

banner2
Yorumlar (0)
18
açık