‘Aşk’ umutları yerle bir oldu…Genç kadını Türk erkek vaadiyle kandırıp dolandırdılar

Nijerya'da bir dolandırıcı şebekesi çökertildi. Şebekenin Türk erkeği vaadiyle genç kadınları kandırdığı ve "borç" adı altında para alarak dolandırıcılık yaptıkları ortaya çıktı. Konuyla ilgili konuşan Türk vatandaşlardan biri, '' Yabancı kadınlar Türk erkeklerini seviyorlar. Çünkü Türk erkekleri biraz daha sahiplenici ve tutucular'' diyerek mağdur kadının dolandırılmasının altına bu sebebinin yatacağını söyledi. Ekran Haber özel...

Genel 04.11.2022, 11:10 04.11.2022, 12:51
‘Aşk’ umutları yerle bir oldu…Genç kadını Türk erkek vaadiyle kandırıp dolandırdılar

Bir dönem Türkiye’de de sıklıkla haberlere konu olan “Rus gelin dolandırıp kaçtı” haberlerinin bir benzeri Nijerya’da yaşandı.  Nijerya’da bir dolandırıcılık çetesi çökertildi. Cavite bölgesinde yapılan operasyonda internet üzerinden aşkı arayan kadınları istismar eden ve paralarına el koyan çetenin üyeleri yakalandı. Operasyon sonrasında çetenin 2.2 PHP yani yaklaşık 37 bin dolar para elde ettiği öğrenildi.

ŞİKAYET ÜZERİNE EKİPLER HAREKETE GEÇTİ!

Operasyonda 37 yaşındaki Nijeryalı Ikenna Onouha ve 28 yaşındaki Jacel Ann Paderan’ın gözaltına alındığı belirtildi. Nijerya medyası, Onuoha’nın çöpçatan siteleri üzerinden tanıştığı bir kadının şikayet etmesi sonrasında operasyona hız verildiğini kaydetti.

BİRÇOK SÖZ VE VAAT VERDİ!

İsmi açıklanmayan mağdurun, Onuoha ile ilişkisinin 2020 yılının Nisan ayında başladığı ve Onuoha’nın kendisini Türk vatandaşı Demir Balık olarak tanıttığı öğrenildi. İnternet üzerinden kadınla görüşmeye başlayan Onuoha birçok söz ve vaat karşılığında kadından para istedi.

Kadının paraları göndermesi sonrasında tekrar para istemesi üzerine kadın durumdan şüphelendi. İsmi açıklanmayan kadın “Demir Balık” ismiyle kendini tanıtan Onuoha’nın sözlerinin gerçek olmadığını fark etti. Kadın durumu polise bildirirken, yerel yetkililer, “Şüpheli daha fazla para isteyince durumu bize bildirdiler” dedi. Suç örgütündeki üçüncü kişi olan Elizares’in ise halen arandığı belirtildi.

''TÜRK ERKEĞİ OLARAK GENELLEME YAPMAYALIM''

Konuyla ilgili konuşan türk vatandaşlardan D.K., Yabancı kadınlar türk erkeklerini seviyorlar. Çünkü türk erkekleri biraz daha sahiplenici ve tutucular'' dedi. Bir başka vatandaş ise ''Kadın dolandırılmak istemiş ve dolandırılmış. Bunu türk erkeği olarak genelleme yapmayalım'' şeklinde konuştu. İranlı bir kadında, bizlerin türk erkeklerine bakışı güzel diye ekledi.

EVLENME VAADİ İLE NİKAHSIZ YAŞAMAK MANEVİ TAZMİNAT GEREKTİRİR Mİ? - Av.  Ceren YANIK

banner2
Yorumlar (0)