AYM'nin yeni üyesi Muhterem İnce yemin etti

Anayasa Mahkemesi (AYM) yeni üyesi Muhterem İnce için, Meclis'in Anayasa Mahkemesi Yüce Divan Salonu’nda yemin töreni düzenlendi. Sayıştay üyesi adaylığını ilk olarak Ekran Haber'in gündeme getirdiği İnce'ye kisvesini AYM Başkanı Zühtü Arslan giydirdi. İnce'ye, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adalet Bakanı Bozdağ ve salondakilerin yanı sıra sosyal medyadan da çok sayıda tebrik geldi.

Genel 17.10.2022, 15:48 17.10.2022, 16:20
AYM'nin yeni üyesi Muhterem İnce yemin etti

Sayıştaş’a 29 Haziran’da üye seçilen İçişleri eski Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, geçtiğimiz günlerde TBMM tarafından Anayasa Mahkemesi (AYM) üyeliğine seçildi. AYM Yüce Divan Salonu’nda düzenlenen törene Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay,  Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, İletişim Başkanı Fahrettin Altun da katıldı.

İNCE'YE KİSVESİNİ AYM BAŞKANI ZÜHTÜ ARSLAN GİYDİRDİ

AYM'deki yemin töreninin ardından İnce'ye kisvesini AYM Başkanı Zühtü Arslan giydirdi. Yemin töreninin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve salondakilerin yanı sıra sosyal medyadan da çok sayıda tebrik geldi.

banner2
Yorumlar (0)