''BEREKET'' TUZAĞI: 600 DOLARI BÖYLE ÇALDI

İstanbul'da kendisini falcı olarak tanıtan bir kadın, girdiği kargo firmasında çalışanları 600 dolar dolandırdı. Türlü bahanelerle çalışanları oyalayan sahte üfürükçü, aldığı 10 lira bahşişle kayıplara karıştı. Ekran Haber özel...

Genel 11.11.2022, 15:43 11.11.2022, 16:26
''BEREKET'' TUZAĞI: 600 DOLARI BÖYLE ÇALDI

İstanbul Bayrampaşa'da ilginç bir dolandırıcılık olayı meydana geldi. İddiaya göre Mısırlılılara ait olduğu öğrenilen şirkete bir kadın geldi. Kendisini falcı olarak tanıtıp, okuyup üfalediğinde paraları katlayacağını söyledi. Türlü türlü bahanelerle çalışanların dikkatini dağıtarak hedefine yaklaşan sözde falcı, herkesin elini tutarak tek tek fal bakmaya başladı.

''OKUDUM, ÜFLEDİM, PARAN KATLANACAK''

Kasadaki dolarları çalmayı hedefleyen sözde falcı kadın, ''Aç elini şimdi. Şu anda burada paran var, kapalı yerde. 600 dolardan başka yine var, onu da al eline'' diyerek çalışanın arkasını döndürdü. Kaşla göz arasında 600 doları saklayan o kadın, ofistekileri de dışarı çıkardı. Dolarları çaldığı anlaşılmasın diye de 10 lira bahşiş alarak, kayıplara karıştı. 

Çalışan parayı sayınca tuzağa düştüğünü anlarken, olay yerine polis ekiplerini çağırdı. Yaşadıkları karşısında şoke olan şirket çalışanları, '' Nasıl böyle bir hataya düştük, bizde bilmiyoruz'' dedi.


 

banner2
Yorumlar (0)