Bu da patates dolandırıcılığı!

İstanbul'da araç üzerinde patates satan bir seyyar satıcının, bozuk tartı ile satış yaptığı iddia edildi. Seyyar satıcıların müşterilere yaptıkları terazi hilesi kısa sürede ortaya çıkarken, oyunu kısa sürede anlayan bir müşteri satıcıdan şikayetçi oldu. Ekran Haber özel...

Genel 24.11.2022, 13:35
Bu da patates dolandırıcılığı!

İstanbul Davutpaşa’da, yol kenarında bulunan bir seyyar satıcıdan patates aldığını söyleyen vatandaş, patates çuvalının, satıcının söylediği ağırlıkta olmadığını belirten bir video çekti. Söz konusu videoda, kadın müşteri, satıcıdan aldığı patatesi evi götürüp tarttığında söylenilen ağırlıktan daha aşağıda olduğunu gördü ve patates çuvalını seyyar satıcıya iade etmek istedi.İddiaları kabul etmeyen satıcı ve müşteri arasında kısa süreli bir tartışma yaşandı.

TARTIYA, TERAZİYE DİKKAT!

Mağdur olduğunu iddia eden kadın, “Davutpaşa’da patates satan arkadaşlar, tartısı bozuk, evde tartıyorum 18 kg, burada tartıyor 25 kg. ve patatesi benden almadın diye haklı çıkmaya çalışıyor. Tartının üzerine çıkardı beni, tartı bozuldu diye tartının parasını istiyor. Davutpaşa’dayız, aracın plakasını da göstereceğim, polisleri beklemezsin sen çünkü. Kimse buradan patates almasın, 25 kg falan çıkmıyor bu patates” dedi.

SATICILAR AYNI, MAĞDURLAR FARKLI!

Mağdur kadın ile seyyar satıcı arasındaki “patates” tartışması sosyal medyada kısa sürede gündem olurken, geçtiğimiz günlerde farklı mahalleye giren aynı seyyar satıcılar evli bir çifti de dolandırdı. Kısa sürede kandırıldıklarını anlayan çift ise, ''Bu iş nereye gidiyor. Alenen güpegündüz insanları çok rahat bir şekilde dolandırıp kaçıyorlar. Gözümüzün önünde tarttılar, böyle bir dolandırıcılığı aklım almıyor'' dedi.

banner2
Yorumlar (0)