Bülent Ersoy konuştu!

Sanatçı Bülent Ersoy'un Anıtkabir ziyareti sırasında şemsiye tutan Albay Hakan Osman Sert, görevden alındı. Usta sanatçı, yaşananların ardından sessizliğini bozdu.

GENEL 14.01.2022, 17:32
Bülent Ersoy konuştu!

Sosyal medyada, sanatçı Bülent Ersoy'un Anıtkabir'i ziyaret ettiği sırada üniformalı bir subayın şemsiye tutarak, kendisine eşlik ettiğine ilişkin görüntüler yer almıştı.Milli Savunma Bakanlığı, dün söz konusu görüntüler üzerine konuya ilişkin inceleme başlatmıştı. Anıtkabir komutanı Albay Hakan Osman Sert'in görevden alındığı öğrenildi.

"CEZALANDIRILAN KİŞİLERE MADDİ VE MANEVİ HER TÜRLÜ İMKANLARIMI SEFERBER EDECEĞİM"

'Diva' lakaplı sanatçı da yaşananların ardından sessizliğini bozdu. Ersoy, Instagram hesabından şu açıklamayı yaptı:

Kamuoyunun Dikkatine;

Biraz önce almış olduğum bir haber ile şaşkınlık ve üzüntümü zat-ı alileri sizlerle paylaşmak istedim. Geçtiğimiz Çarşamba günü Büyük Ata’mızı ziyaret edip, çocuk denecek yaşlarımdan bugünlere değin gelen Büyük Ata’ya olan derin sevgi ve engin saygılarımı ifade edebilmek adına huzurlarına gidip ebedi istirahatgahına kendilerini ve de en büyük silah arkadaşlarından birisi olan Merhum İsmet İnönü Paşayı da ziyarete gittim. Her iki rahmetliye de dualarımı ettim saygılarımı sundum. Bu arada ziyaretim öncesi ve esnasında da ne Anıtkabir Komutanlığı ne de komutanlarından herhangi özel şahsi taleplerim olmamıştır. Kendime ait olan yürüyen sandalye mi kendi aracımla getirtip 9 kişilik ekibimle orada idim. Tekerlekli sandalyeyi kullanan ise kendi ekibimden birisi idi. Binaenaleyh naçizane bendenizin arzu ve talepleri doğrultusunda olmamış oldurmazdım da zaten. Kaldı ki başımdaki şapkam o ziyaretim esnasında ki hava şartlarının fevkalade kötü oluşuna mani olabilecek bir şekilde ve büyüklük de idi örneğin şemsiye tutulması ise, sanırım en büyük komutan Büyük Atatürk'ün zamanın da ifade buyurdukları üzere;

“Beyler hepiniz milletvekili olabilirsiniz, bakan olabilirsiniz; hatta Cumhurbaşkanı olabilirsiniz, fakat sanatkâr olamazsınız." dediği gibi Büyük Ata’nın bu sözlerini baz alarak kendilerince gerek yaşıma, gerekse sanatıma bir saygı sunmak adına naçizane bendenize yapmış oldukları bir favördü bu görüntülerdeki hal ve tavırlar sanırım. Bendenizin bu şemsiye ve de şemsiye tutan değerli komutanın varlığından bile haberim yoktu, ben de herkes gibi bu bahsi geçen olay fotoğrafı ancak basın yayınında gördüm.

banner2
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
0
kısa sürelü kar yağışı