Cemile'yi öldüren sanığa müebbet ve 18 yıla kadar hapis istemi!

İstanbul'da geçen yıl 17 yaşındaki Cemile Şenel'in öldürülmesine ilişkin 2'si tutuklu 6 sanığın yargılandığı davada mütalaa açıklandı. Mütalaada, Nusret Tekin'in 3 suçtan müebbet ve 18 yıla kadar hapsi istendi.

Genel 07.10.2022, 23:42 07.10.2022, 23:52
Cemile'yi öldüren sanığa müebbet ve 18 yıla kadar hapis istemi!

İstanbul 40. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuklu sanıklar Nusret Tekin getirildi. Tutuksuz sanıklar Aysun Çelebi, Tuğba Can, Doğan Şençalar, Ramazan Ronahi Çakın ve müşteki sanık Servet Sürücü katıldı. Duruşmada maktul Cemile Şenel'in annesi Naoual Hasbı ile taraf avukatları ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı Onur İsmet Aydın da salonda hazır bulundu. 

KURŞUN CEMİLE ŞENEL'E İSABET ETMİŞ!

Duruşma savcısı mütalaasında, maktul Cemile Şenel'in diğer sanıklar ile birlikte Nusret Tekin'in evinde kaldığı anlatıldı. Nusret'in Aysun Çelebi'nin eski patronu olduğu ve aralarında ilişki olduğu anlatılan mütalaada, Aysun'un Servet Sürücü ile ilişkisini öğrenen Nusret Tekin'in bu duruma tepki gösterdiği ifade edildi. Tekin'in Servet Sürücü'yü evine çağırarak Aysun ile arasındaki ilişkiyi sorması üzerine aralarında tartışma yaşandığı aktarıldı. Tartışma sırasında Nusret Tekin'in yanında bulundurduğu silahıyla Servet Sürücü'ye doğrulttuğu, bu sırada diğer sanıkların araya girmesiyle silahın yönünün değişmesi ile kurşunun Cemile Şenel'e isabet ettiği anlatıldı. Şenel'in daha sonra hayatını kaybettiği anlatılan mütalaada, Tekin'in ise olay sonrası arkadaşının evine giderek uyuşturucu madde kullanırken polis ekipleri tarafından yakalandığı belirtildi.

banner2
Yorumlar (0)