Depremzedelere yönelik eleştiriler Bahçeli'nin anısını hatırlattı! 

14 Mayıs seçimlerinde Cumhur İttifakı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yüksek oy çıkmasının ardından, muhalefet seçmeni tarafından afetzedelere yönelik küfre varan hakaretler de görüldü. Son olarak Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin depremzedeleri kaldıkları otelden çıkarması akıllara MHP lideri Bahçeli'nin 2011'deki 'seçim sözü'nü getirdi. Seçim çalışmaları kapsamında Bursa'da bir köyü ziyaret eden Bahçeli, köyde yapılacak cami için söz vermiş ve MHP'ye düşük oy çıkmasına rağmen kendi hesabından 100 bin lira göndererek destek olmuştu.

Genel 17.05.2023, 23:00 17.05.2023, 23:20
Depremzedelere yönelik eleştiriler Bahçeli'nin anısını hatırlattı! 

64 milyonu aşkın seçmenin oy kullandığı Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kaldı. İlk turda deprem bölgesinde en çok oyu Cumhur İttifakı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aldı. Erdoğan'ın, Kılıçdaroğlu'ndan fazla oy almasının ardından muhalefet seçmeni birçok hesap, deprem bölgesindeki vatandaşlara hakaret edip küfürler savurdu.

BAHÇELİ'NİN ÖRNEK DAVRANIŞINI ANIMSATTI

Savcılık birçok kişi hakkında soruşturma başlatırken Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin bir otelde misafir ettiği depremzedeleri çıkartma kararı alması tepki topladı. Yaşanan bu olumsuzluklar, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin örnek davranışını hatırlattı.

100 BİN TL'LİK BAĞIŞ YAPMIŞTI

2011'de seçim çalışmaları kapsamında Bursa'nın Yenişehir ilçesinin Koyunhisar köyünü ziyaret eden Bahçeli, yapımı süren cami için söz vermişti. Seçimlerde MHP'ye düşük oy çıkmasına rağmen Bahçeli, MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmet Büyükataman aracılığıyla 100 bin liralık bağışta bulunmuştu.

MHP Lideri Devlet Bahçeli yardım sözünü neden seçim sonrasına bıraktı işte o hikaye…

"Anılan o hikaye, 12 Haziran 2011 seçimlerinde gerçekleşmiştir fakat yıllardır hafızalarda yerini korumaktadır.

MHP Lideri Devlet Bahçeli seçim çalışmaları kapsamında Bursa Yenişehir İlçesi'ndeki miting öncesi Koyunhisar Köyü'nü ziyaret ediyor.

Burada yapımı süren bir Cami’ye şahsi parasından yardım sözü verir fakat bu yardım seçim öncesi bir türlü ulaşmaz.

Bu süreçte köylüler tarafından birkaç defa MHP Lideri ile görüşme talebinde bulunuldu fakat bir dönüş alınamadı.

O seçimde MHP, Koyunhisar Köyü’nde ciddi oranda oy kaybetmişti.

Oysaki MHP Liderinin söz verdiği yardım seçim bittikten iki gün sonra cami yapımı için köye ulaştırıldı.

Ulaştırılan yardım sonucunda: “Biz MHP’ye oy vermedik bu yardımı neden şimdi gönderdiniz de, seçimlerden önce göndermediniz” diyerek köy halkı büyük mahcubiyet duyar.

MHP lideri Devlet Bahçeli ise cevaben:

“Seçimlerden önce bu yardımı göndermiş olsaydık Allah’ın rızası için değil, oy için göndermiş olurduk. 

O yüzden biz bu yardım için seçimin bitmesini bekledik” der."

banner2
Yorumlar (1)
Ayşe Peközer Solakoğlu 2 hafta önce
Yâ Allâh! Bismillâh! Allâh'ü Ekber!