Dr. Filiz Orhan'ın “Türkiye'de Kuran İslamı Arayışları” kitabı çıktı!

Dr. Filiz Orhan’ın “Türkiye’de Kur’an İslamı Arayışları” adlı doktora çalışmasını konu alan kitabı yeni çıktı. Kitabında “Kuran anlaşılabilirdir, “bana göre Kur’an şöyle yorumlanmalıdır” şeklinde sıkça duymaya başladığımız söylemlere yer veren Orhan, kamuoyunda Kuran’ın anlamına yönelik son zamanlarda ciddi bir yönelişin olduğundan söz etmektedir.

GENEL 06.06.2022, 19:10
Dr. Filiz Orhan'ın “Türkiye'de Kuran İslamı Arayışları” kitabı çıktı!

Ekran Haber'in edindiği bilgilere göre, Dr. Filiz Orhan, başta gençler olmak üzere toplumun pek çok kesiminde Kuran'ı anlamaya yönelik bireysel çabaların varlığı dikkat çekmektedir.

KİTAP 20 POPÜLER İSİMLE YAPILAN ÇARPICI MÜLAKATLARDAN OLUŞUYOR!

Günümüzde Kuran İslamı şeklinde ifadesini bulan bu söylemi tarihsel süreç içinde İslamcılık’tan bugüne gelen mirasla irtibatı içinde ele alan kitap, söylemi sahiplenen 20 popüler isimle yapılan çarpıcı mülakatlardan oluşmaktadır. O isimler, “Abdülaziz Bayındır, Atasoy Müftüoğlu, Caner Taslaman, Emre Dorman, Erhan Aktaş, Hamza Türkmen, Hasan Elik, Hüseyin Bülbül, İhsan Eliaçık, İlhami Güler, Kemal Kelleci, Kenan Alpay, Mehmet Okuyan, Mustafa İslamoğlu, Mustafa Öztürk, Metin Önal Mengüşoğlu, Ramazan Koyuncu, Süleyman Köksoy, Şaban Ali Düzgün, Tuncer Namlı ve M. Yaşar Soyalan”.

Her biri fenomen olan bu isimlerin Kuran’ın anlamıyla tanışma öykülerinden, gelenek ve moderniteye ilişkin tutumlarına kadar “Kuran İslamı”na dair merak edilen pek çok sorunun bilimsel temelleri bu kitaptadır.

banner2
Yorumlar (0)
26
parçalı az bulutlu