Dünyadan maden ocağı patlaması için taziye mesajları

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Bartın'ın Amasra ilçesindeki maden ocağında meydana gelen patlamada hayatını kaybedenler için Cumhurbaşkanı Erdoğan'a taziye mesajı gönderdi. Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif de, patlamada hayatını kaybedenler için taziye mesajı yayımladı.

Genel 15.10.2022, 12:00 15.10.2022, 11:28
Dünyadan maden ocağı patlaması için taziye mesajları

  Aliyev mesajında, Bartın'daki maden ocağında meydana gelen patlamada çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği ve yaralandığı haberinin kendisini derinden sarstığını belirtti.

ALİYEV TAZİYE DİLEKLERİNİ İLETTİ

  Türkiye'nin acısını paylaştıklarını ifade eden Aliyev, Erdoğan'a, hayatını kaybedenlerin aile ve yakınlarına, kardeş Türk halkına, kendi ve Azerbaycan halkı adına taziye dileklerini iletti.

  Aliyev, yaralılar için de şifa temennisinde bulundu.

PAKİSTAN'DAN DA TAZİYE MESAJI GELDİ

  Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif de, Bartın'ın Amasra ilçesindeki maden ocağında meydana gelen patlamada hayatını kaybedenler için taziye mesajı yayımladı.

  Şerif, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, maden ocağında meydana gelen patlamada yaşamını yitirenler için derin üzüntüsünü vurgulayarak, "Düşüncelerimiz ve dualarımız yaslı aileler ve Türk halkı ile birlikte. Mahsur kalanların bir an önce kurtarılmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

banner2
Yorumlar (0)