Fransız gazeteci Ukrayna'da öldürüldü

Rus ordusunun, Ukrayna'nın Luhansk bölgesinde sivillerin tahliye edileceği aracı hedef almasının ardından bir Fransız gazeteci hayatını kaybettiği belirtildi. Fransa Dışişleri Bakanı da Fransız gazetecinin öldürüldüğünü doğrulayarak "Fransa bir an önce soruşturma açılmasını talep ediyor" dedi.

GENEL 30.05.2022, 18:22
Fransız gazeteci Ukrayna'da öldürüldü

Rusya'nın Ukrayna'da saldırıları devam ediyor. Rus güçleri son olarak Ukrayna'nın Luhansk bölgesinde sivilleri tahliye edecek aracı vurdu. Ukrayna basınının haberine göre bölgede tahliye haberi yapan Fransız gazeteci de Rus askerlerinin saldırısı sonucu hayatını kaybetti.

Saldırının ardından açıklama yapan Luhansk Valisi Sergey Gayday, "Bugün zırhlı tahliye aracımız bölgeden 10 sivili alacaktı. Tahliye sırasında Rus askerleri saldırdı. Bir Fransız gazeteci boynundan yaralanarak hayatını9 kaybetti. Bir polis memuru da kaskı sayesinde kurtuldu. Tahliyeyi resmi olarak durduruyoruz" dedi.

Fransa Dışişleri Bakanı Catherine Colonna da Fransız gazetecinin öldürüldüğünü doğrulayarak "Fransa bir an önce soruşturma açılmasını talep ediyor" dedi.

banner2
Yorumlar (0)
26
parçalı az bulutlu