Hırsızlardan yol istedi: Pes dedirten olay!

İstanbul'da bir dükkanın kepengini levyeyle açmaya çalışan hırsızlar, arkalarından gelen otomobile yol vererek soyguna devam etti. Yarım milyonluk malzeme çalan soyguncular kayıplara karışırken, işyeri sahibi isyan etti. Ekran Haber özel...

Genel 23.11.2022, 12:03 23.11.2022, 12:20
Hırsızlardan yol istedi: Pes dedirten olay!

Olay, geçtiğimiz günlerde Karaköy Perşembe Pazarı'nda bulunan elektronik malzemeler satan dükkanda gerçekleşti. İddiaya göre beyaz bir ticari araçla dükkana yanaşan 5 kişilik hırsızlık çetesi, işyerinin kepengini levyeyle kırmaya çalıştı. Bir süre sonra arkalarından bir otomobilin geldiğini gören hırsızlar paniğe kapılarak, araca yol verdi.

RAHATLIKLARI PES DEDİRTTİ!

Araca yol verdikten sonra ise dükkanın önüne geri gelen hırsızlardan biri, güvenlik kamerasını fark etti. Araçtan levyeyi alan hırsız cihazı kırmaya çalıştı ama olmadı. Levye ve makaslar ile kepengi açan şahıslar, ardından camı kırarak içeri girdi. Hırsızlar rahat hareket etmek için önlerinde bulunan daha düşük maliyetli malzemeleri kaldırarak kendilerine alan açtı.

OLAY YERİNDEN KAÇTILAR!

Ardından ise gözüne kestirdikleri malzemeleri tek tek dışarda bekleyen beyaz renkli ticari araca taşıdı. Çok kısa sürede yaklaşık 500 bin liralık malzemeyi araçlarına dolduran soyguncular, olay yerine vatandaşların gelmesi ile birlikte hızlıca uzaklaştı. Öte yandan arkadan gelen sürücünün hırsızlığı anlamaması ise pes dedirtti.

“500 BİN LİRALIK MALZEME ÇALDILAR”

İşyeri soyulan dükkan sahibi Ahmet Bakırtaş, yaklaşık 500 bin liralık zararının olduğunu belirterek, “Sabah saat 08.30 civarında buraya geliyorlar. Arabalarını buraya yanaştırıyorlar. Daha sonra arkalarından bir araç geliyor. Araca yol veriyorlar. Araca yol verdikten sonra tekrar buraya arabayı yanaştırıp, kepengi sağ taraftan çekmeye başlıyorlar. Ardından levye ile beraber camı patlatıyorlar.

DAKİKALAR İÇİNDE 110 MATKAP ÇALDILAR

Kameraya da vuruyorlar ama Allahtan kırılmıyor. Çekmeye devam ediyor. Buradan içeriye girip yaklaşık 110 parça malzememizi atarak dışarıya çıkartıyorlar. Toplamda 5 kişi geliyorlar ve şoför arabadan hiç inmiyor. Yaklaşık 500 bin lira değerinde malzemeyi alıp gidiyorlar. 15 dakika içerisinde her şey olmuş bitmiş oluyor. 8 kişilik bir grup geliyor. Onlar polisi arayıp haber veriyorlar. Hırsızlarda o kişilerin olayı ihbar ettiğini düşünerek olay yerinden uzaklaşıyorlar” dedi.
 

banner2
Yorumlar (0)