İnşaatta sona gelindi! Çatalhöyük tanıtım ve karşılama merkezi tamamlanıyor

Konya Büyükşehir Belediyesi Çatalhöyük'ün tüm dünyada daha fazla tanınması için çalışmalarını sürdürüyor. Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, Çatalhöyük Tanıtım ve Karşılama Merkezi inşaatında sona yaklaşıldığı belirtildi.

Genel 19.03.2023, 12:52
İnşaatta sona gelindi! Çatalhöyük tanıtım ve karşılama merkezi tamamlanıyor

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, Çatalhöyük Tanıtım ve Karşılama Merkezi inşaatında sona yaklaşıldığı belirtildi. Türkiye'nin en büyük ahşap kamu yatırımı olacak merkezde kapalı ve açık alanlar, otobüs ve araç parkları bulunacağı ifade edilen açıklamada, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay'ın, şu ifadelerine yer verildi:

"Yaptığımız çalışmaların amacı Konya'nın turizmden aldığı payı artırmak. Bu kapsamda Çatalhöyük'ün tanıtımına büyük katkı sağlayacak 28 bin 500 metrekare arsa içerisinde 4 bin 500 metrekare alana sahip ve müze niteliği taşıyan tanıtım ve karşılama merkezimizde sona yaklaştık. Tamamlandığında Türkiye'nin en büyük ahşap kamu yatırımı unvanına sahip olacak bu merkezimizde kapalı ve açık alanlar, otobüs ve araç parkları bulunacak. İç mekanda Çatalhöyük'ü anlatan sergi alanları ve görsel çalışmalar olacak. Çatalhöyük'te Tanıtım ve Karşılama Merkezi kısa sürede tamamlayıp ülkenin hizmetine sunacağız."

banner2
Yorumlar (0)