İşitme engelli genci tekme tokat dövdüler: Telefon alalım olayı kapatalım

Kocaeli'nde işitme engelli bir gencin, ünlü bir şehirlerarası otobüs firmasının yazıhane personeli tarafından tekme tokat dövüldü. İddiaya göre, gencin beklediği aracın gelmediğini iletmesiyle başlayan tartışma, kısa sürede kavgaya dönüştü. Kendisine küfür edildiğini ileri süren personelin genci tekme tokat dövmesi kameralara yansırken olayın duyulmasının ardından ise yetkililerin gence, "Telefon alalım, konu kapansın" teklifinde bulunduğu iddia edildi.

GENEL 20.06.2022, 09:29
İşitme engelli genci tekme tokat dövdüler: Telefon alalım olayı kapatalım

Ekran Haber'in edindiği bilgilere göre, Gölcük İşitme Engelliler Spor Kulübü Başkanı olduğu öğrenilen Hasan Aydınlı, dün gece yarısı İstanbul Dudullu'ya bilet almak için, İzmit otogarına gitti. Saat 01.45'e bilet alan Aydınlı, peronlara geçerek beklemeye başladı.

Ancak 01.45'te beklediği otobüsün gelmediğini gören Aydınlı, yazıhaneye giderek bir problem olup olmadığını sordu. Yazıhane personelinin herhangi bir problem yaşanmadığını söylemesiyle tekrar peronlara geçen Aydınlı, saat 02.00'ye kadar bekledi. Ancak araç gelmediği için bir kez daha yazıhaneye giderek otobüsün durumunu sordu. Burada kendisine aracın 02.30'da geleceği söylenince Aydınlı, kendisine geciken araç için buraya geleceğini ancak şimdi ise söylem değiştirdiklerini söyledi.

'KÜFÜR ETTİ' İDDİASI

İddiaya göre, yazıhane personeli, Aydınlı'ya aracın 02.30'da geleceğini söyleyerek itti. Aydınlı ise herhangi bir tatsızlık çıkmaması için giderken personel kendisine küfür edildiğini iddia ederek saldırdı.

ÇİRKİN TEKLİF

Arbede görüntüleri cep telefonu kamerasına yansırken olayın ardından firma yetkililerinin gence, "Teleton alalım, konu kapansın" dediği iddia edildi.

banner2
Yorumlar (0)
22
açık