İYİ Parti'de Gürsel Tekin depremi! İstifa ettiği açıklanan il başkanı, görevden alınmış

CHP'li Grüsel Tekin'in 'HDP'ye bakanlık verilebilir' ifadelerini ardından tepki göstererek partisinin il başkanlığından istifa ettiğini öne süren Yozgat İl Başkanı Metin Özışık'ın görevden alındığı ortaya çıktı. Özışık'ın disipline sevk edildiği açıklandı.

GENEL 10.09.2022, 09:45 10.09.2022, 19:55
İYİ Parti'de Gürsel Tekin depremi! İstifa ettiği açıklanan il başkanı, görevden alınmış

İYİ Parti Genel Merkezi, eski Yozgat İl Başkanı Metin Özışık'ın görevden alındığını, istifa ettiği açıklamasının gerçekleri yansıtmadığını bildirdi.

İYİ Parti Genel Sekreterliği yazılı bir açıklama yaparak, Metin Özışık'ın Yozgat il başkanlığı görevinden istifa etmediğini, aksine görevden alındığını bildirdi. Metin Özışık, CHP'li Gürsel Tekin'in açıklamalarına tepki göstererek partisinin il başkanlığından istifa ettiğini öne sürmüştü.

İYİ Parti Genel Sekreterliği tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle:

"25.08.2022 tarihinde İYİ Parti Genel Merkezi tarafından Yozgat Eski İl Başkanımız Sayın Metin Özışık hakkında, görev değişikliği kararı verilerek tebellüğ etmesi için Genel Merkezimize defalarca davet edilmesine rağmen mazeretler sunarak gelmemiştir. 05.09.2022 tarihinde Ankara'da mutat olarak yapılan İl Başkanları Toplantısı için gelen Sayın Özışık'a, toplantı öncesi Genel Merkezimizde karar tebliğ edilmiştir.

Genel Merkez kararı ile görevden alınmış olmasına rağmen tamamen gerçeğe aykırı olarak kamuoyuna kendisinin istifa ettiğini açıklaması ve istifasını da gündem ile ilişkilendirmesi üzücü ve utanç vericidir. Partimizin halen üyesi olan Sayın Özışık'ın Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edildiğini kamuoyuna saygıyla duyururuz."

banner2
Yorumlar (0)
24
az bulutlu