JAK ve SAK seferber oldu! Tırıyla birlikte sele kapılan sürücü aranıyor

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından selin vurduğu Şanlıurfa’da tırıyla birlikte sele kapılan Emin Ergin’e ulaşmak için ekipler seferber oldu. Atatürk Barajı'na 1500 metre boyunca sürüklendiği öğrenilen Ergin'i bulmak için JAK ve SAK timleri bir yandan karada bir yandan da barajda arama çalışmalarına devam ediyor.

Genel 17.03.2023, 15:37 17.03.2023, 17:23
JAK ve SAK seferber oldu! Tırıyla birlikte sele kapılan sürücü aranıyor

Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurduğu illerden biri olan Şanlıurfa, 15 Mart’ta şiddetli yağışların ardından sele teslim oldu.

TIRIYLA BİRLİKTE SELE KAPILDI

Depremin ardından sağanak yağışın vurduğu kentte, Emin Ergin tarafından kullanılan tır, sürücüsüyle birlikte sele kapıldı. Sürücünün tırla birlikte sele kapılmasının ardından ekipler, Emin Ergin’e ulaşmak için arama çalışmalarına başladı.

1500 METRE SÜRÜKLENDİ

Ekran Haber'in edindiği bilgiye göre, Bozova ilçesine bağlı Kevik Mahallesi’nde Hilvan Karayolu üzerinde Alanlı mezrasında meydana gelen selde suya kapılan Ergin’in Atatürk Barajına doğru 1500 metre boyunca sürüklendi. Ergin’e ulaşmak için yoğun çaba sarf eden ekipler, bir yandan karadan bir yandan da barajda arama yapıyor.

ARAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Hilvan-Bozova karayolu trafiğe kapatılırken jandarma personeli karadan Jandarma Asayiş Bot Timleri, Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ve Jandarma Sualtı Arama Kurtarma Timleri (SAK) barajda arama çalışmalarına devam ediyor.

banner2
Yorumlar (0)