Jandarma kadına şiddete dikkat çekti! KADES tanıtıldı

Aksaray İl Jandarma Komutanlığı KADES uygulamasıyla ilgili verdiği eğitim faaliyetlerine devam ediyor. Ihlara Vadisi'nde kurduğu stantta kadınları uygulamaya dair bilgilendirirken, KADES'i nasıl ve ne zaman kullanmaları gerektiğini anlattılar.

Genel 03.10.2022, 11:08 03.10.2022, 16:01
Jandarma kadına şiddete dikkat çekti! KADES tanıtıldı

Ekran Haber'in edindiği bilgiye göre, Aksaray İl Jandarma Komutanlığı Kadına Yönelik Şiddetle mücadele kapsamında, kadına şiddetin önüne geçmek için bilgilendirme ve farkındalık faaliyetlerine devam ediyor.

KADES TANITILDI

​​Aksaray İl Jandarma Komutanlığı, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele eylem planı kapsamında; sorumluluk alanında bulunan ve dünyanın en büyük 2’nci kanyonu olan Ihlara Vadisi girişine Kadın Destek (KADES) tanıtım standı kurarak, Ihlara vadisine ziyarete gelen kadın ve erkek vatandaşlara yönelik KADES uygulamasının faaliyet alanı hakkında bilgilendirme yapıyor.

FARKINDALIK EĞİTİMLERİ VERİLDİ

Faaliyette, kadınlara destek amaçlı, Kadın Destek Uygulamasının (KADES)  kullanımı, uygulamanın cep telefonuna yüklenmesi ve Kadına Şiddetle Mücadele konusunda bilgilendirmeler yapıldı. KADES tanıtım broşürü dağıtıldı, erkek bireylere ise İçişleri Bakanlığının “Kadına El Kal-ka-maz” mottosu çerçevesinde bilgilendirme ve farkındalık eğitimleri verilerek broşür ve afişler dağıtıldı. Ayrıca ziyarete gelen yabancı turistlere de tercüman aracılığı ile KADES uygulamasının tanıtımı yapıldı.


 

banner2
Yorumlar (0)