jandarmadan uyuşturucu darbesi! Kıskıvrak yakaladılar

İstanbul'da uyuşturucu madde kaçakçılığı ile mücadeleye yönelik yapılan çalışmalar kapsamında, İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucu madde ticareti yaptığı tespit edilen bir kişiyi yakaladı. Şüpheli, çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Genel 12.03.2023, 10:56

Ekran Haber'in edindiği bilgilere göre, İstanbul İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucu madde kaçakçılığı ile mücadeleye yönelik yaptığı istihbarı çalışmalar neticesinde; Y.Ç. isimli bir kişinin yasadışı yollarla temin ettiği uyuşturucu maddeleri, İstanbul ili genelinde 'torbacı' olarak tabir edilen uyuşturucu dağıtıcılarına satacağı bilgisine ulaştı. 

FİZİKİ TAKİP 2 AY SÜRDÜ

Yaklaşık 2 ay süren istihbari çalışmalar ve fiziki takip neticesinde, Y.Ç.’nin uyuşturucuyu aracına yükleyerek satacağı ekipler tarafından tespit edildi. Harekete geçen jandarma ekipleri, söz konusu aracı Bayrampaşa ilçesinde durdurdu. Araçta yapılan aramalarda; 6.200 gram kokain ele geçirildi. 

CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Jandarma tarafından kıskıvrak yakalanan Y.Ç., çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderilirken, olayla bağlantısı olduğu değerlendirilen kişilerin yakalanmasına yönelik çalışmaların aralıksız sürdüğü öğrenildi.

banner2
Yorumlar (0)