JSGA’DA 2022-23 AKADEMİK YILI AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi’nde (JSGA) 6 bin 829 öğrencinin eğitim göreceği ‘2022-2023 Akademik Yılı Açılış Töreni’ Ankara’da gerçekleştirildi. Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, JSGA Başkanı Tümgeneral Nuh Köroğlu, SSB Başkanı İsmail Demir ve çok sayıda komutan ile emniyet mensubunun katıldığı törende konuşan Bakan Soylu, terörle mücadelede kararlılık mesajı verdi.

Genel 04.10.2022, 18:18 04.10.2022, 18:33
JSGA’DA 2022-23 AKADEMİK YILI AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Ekran Haberin edindiği bilgilere göre, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi’nin (JSGA) 2022-2023 Akademik Yılı Açılış Töreni Ankara’da düzenlendi. 6 bin 829 öğrencinin öğrenim göreceği akademik yıl törenine Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Ankara Valisi Vasip Şahin, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanı Tümgeneral Nuh Köroğlu, Polis Akademisi Başkanı Yılmaz Çolak, Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz ve öğrenciler katıldı.

Burada konuşma yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun terörle mücadeleye vurgu yaparak kararlılığı dile getirdi. Soylu’nun konuşmasının ardından, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, akademik yılın ilk dersini verdi.

Öte yandan Bakan Soylu sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, ''Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi, sadece eğitim ve öğretim yuvası değil aynı zamanda bir irfan kurumudur, Anadolu Medeniyetidir... Dinimizi, inancımızı, Milletimizin bütün hasletlerini öğreten; düşmana ve suçluya acımasız, vatandaşımıza şefkatli bir yapıyı ortaya koyan bir anlayıştır'' ifadelerini kullandı.

banner2
Yorumlar (0)