Kadın kooperatiflerine öğretmenlerden destek şarkı!

Kayseri'de 2 öğretmen, kentte kurulan kooperatiflerde üretim yapan kadınlar için besteledikleri şarkıya klip çekti. 200 kadın üye ile çıkılan yolda kadın kooperatifleri her geçen gün büyürken, bu oluşuma destek veren öğretmenler, büyük takdir topladı.

Genel 03.12.2022, 10:17 03.12.2022, 11:43
Kadın kooperatiflerine öğretmenlerden destek şarkı!

Ekran Haber'in edindiği bilgiye göre, Kayseri Melikgazi'de Mustafa Eminoğlu Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Emine Baksi'nin, şehrin 16 ilçesi ve il merkezinde kurulan 17 kadın kooperatifinde üretime başlayan kadınlar için yazdığı sözler, Özel Talas Tekden İlkokulu Müzik Öğretmeni Hakan Koçer tarafından besteledi. Daha sonra Baksi'nin seslendirdiği parçaya klip çekildi.Kadın üretimi ve dayanışmasının vurgulandığı çalışma için çekilen klipte, öğretmenler ve kooperatiflere üye kadınlar yer alıyor.

ÖĞRETMENLERDEN TAM DESTEK

Kayseri denilince akla ilk gelen mekanlardan olan Erciyes Dağı ile başlayıp ilçelerdeki kadın kooperatiflerinden görüntülerle devam eden klip, Kapuzbaşı Şelaleleri ve tarihi Soğanlı Vadisi'ne ait görsellerle zenginleştirildi.

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek öncülüğünde, Büyükşehir Belediyesi, kaymakamlıklar, ilçe belediyeleri ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla kurulan kadın kooperatiflerinde, istiridye mantarından çikolataya, halı dokumadan aksesuar çantalarına, Kayseri'nin tanınmış lezzeti mantıdan çeşitli gıda malzemelerine kadar birçok farklı türde ürünler yer alıyor. 200 kadın üye ile çıkılan yolda, kadın kooperatifleri her geçen gün büyürken, bu güzel oluşuma destek veren öğretmenler, büyük takdir topladı.

banner2
Yorumlar (0)