Kaptanın inadı otobüsü yaktı!

İstanbul- Elazığ seferini yapan yolcu otobüsü, Ankara'dan geçişi sırasında iddiaya göre lastiği patladıktan sonra yoluna devam edince sürtünmeden kaynaklı kıvılcımlar yangına neden oldu. Yoldan geçen araç sürücülerinin uyarıları üzerine duran otobüsten yolcular tahliye edildikten kısa süre sonra araç alev topuna döndü. İtfaiyenin müdahalesiyle yangın söndürülürken, otobüs demir yığını haline dönüştü

Genel 12.10.2022, 09:43
Kaptanın inadı otobüsü yaktı!

İstanbul- Elazığ seferini yapan sürücüsünün kimliği henüz öğrenilemeyen yolcu otobüsünün lastiği, saat 00.15'te Ankara'nın girişinde patladı. İddiaya göre sürücü bir süre bu şekilde yoluna devam etti.

LASTİKLER YANMAYA BAŞLADI

 Birkaç kilometre sonra sürtünmeden kaynaklı lastikler yanmaya başladı. Yoldan geçen sürücülerinin uyarısı üzerine otobüs şoförü aracı emniyet şeridine park ederek, yolcuları tahliye etti.

Polis, karayolu üzerinde önlem alarak, trafik akışını durdurdu. Yangın ise çok sayıda itfaiye ekibinin yoğun çabasıyla söndürülürken, otobüs kullanılamaz hale geldi. Can kaybı ve yaralının olmadığı yangında birçok yolcunun valizlerinin yandığı öğrenildi. Bölgeden uzaklaştırılan yolcuların bir başta otobüsle seyahate devam edeceği öğrenildi.

"ŞOFÖR, LASTİK PATLADIKTAN SONRA YOLUNA DEVAM ETTİ" İDDİASI

Olay sırasında çevrede bulunan halı saha işletmecisi Erdal Armağan, "Aşağıda otobüsün lastiği patladı. Patlama sesine çıktım. Yoldan geçen diğer araçlar otobüsü uyardı ama otobüs sürüşe devam etti. Bu şekilde bir süre sonra altından ateş çıkmaya başladı. Ardından alev topuna döndü" dedi.

"YOLDAN GEÇEN SÜRÜCÜLER UYARMAK İÇİN KORNAYA BASTI"

Otobüsün patlak lastikle bir süre yoluna devam ettiğini belirten yolculardan Güneş Bilgebey, "Otobüs Ankara'nın girişinde birkaç kez durdu. En son durdurduktan sonra arka lastiklerinin patladığını söylediler. Ankara'nın girişinden Batıkent'e kadar bu şekilde ilerledik. Yandan geçen arabalar bizi uyarmak için kornaya bastı. Daha sonra kapıları açtılar hepimiz çıktık. Biz çıktıktan sonra alev aldı" diye konuştu. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

banner2
Yorumlar (0)