Meteoroloji'den bölge bölge uyarı! Güneyde aşırı sıcağa, kuzeyde sağanak yağışa dikkat

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun büyük bölümünde sıcaklık mevsin normalleri civarında seyrederken Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege ile ülkemizin doğu kesimlerinde mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Güneydoğu Anadolu'da 40 derecenin üzerinde hava beklenirken Konya, Sivas, Kayseri, Hatay, Samsun’un iç kesimleri ve Ordu çevrelerinde sağanak görülecek.

GENEL 21.08.2022, 09:40 21.08.2022, 10:22
Meteoroloji'den bölge bölge uyarı! Güneyde aşırı sıcağa, kuzeyde sağanak yağışa dikkat

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre yurdun kuzey, iç ve doğu kesimleri parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları, Gümüşhane, Erzurum ve Bingöl, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Karadeniz kıyıları, Akdeniz’in Toroslar Mevkii ile Kırklareli'nin kuzey kıyıları, Konya, Sivas, Kayseri’nin doğusu, Hatay kıyıları, Samsun’un iç kesimleri ve Ordu çevrelerinin yerel Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Karadeniz kıyıları, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Akdeniz’in Toroslar Mevkii ile Kırklareli'nin kuzey kıyıları, Konya, Sivas, Kayseri’nin doğusu, Hatay kıyıları ile Samsun ve Ordu’nun iç kesimlerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI

Önemli bir değişiklik beklenmiyor. Genellikle mevsim normalleri civarında, Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege ile ülkemizin doğu kesimlerinde mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR

Genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

banner2
Yorumlar (0)
19
açık