Meteorolojiden sarı ve turuncu kodlu uyarı! Sağanak geliyor

Meteoroloji'den yapılan son dakika açıklamasında, 19 il için sarı ve turuncu kodlu uyarı yapıldı. Kuvvetli sağanak yağmur geliyor. Yetkililer, ani sel, su baskını, yıldırım, heyelan, kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı.

Genel 09.10.2022, 09:25
Meteorolojiden sarı ve turuncu kodlu uyarı! Sağanak geliyor

Meteoroloji, 9 Ekim Pazar güncel hava durumu raporunu yayımladı. İstanbul başta olmak üzere birçok il için sağanak yağış uyarısı yapıldı.

SICAKLIKLAR DÜŞECEK!

Sıcaklıkların doğu kesimlerinde 4 ila 6 derece azalacağı belirtildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu, Afyonkarahisar, Kütahya, Kahramanmaraş, Hatay, Kahramanmaraş, Adıyaman, Diyarbakır, Mardin, Batman ve Siirt çevreleri ile Adana'nın kıyı kesimlerinin yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların: Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Bolu, Düzce, Karabük, Zonguldak, Bartın, Bayburt, Tunceli, Bingöl, Hakkari ve Şırnak ve Muş çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Sıcaklıkların doğu kesimlerde 4 ila 6 derece azalacağı diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda güney yönlerden kuvvetli olarak (40-70 km/saat) esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

banner2
Yorumlar (0)