Mudanya Üniversitesi ile Has Tavuk arasında iş birliği protokolü imzalandı

Mudanya Üniversitesi ile Has Tavuk arasında Mudanya Üniversitesinde açılacak Beslenme ve Diyetetik, E-Ticaret ve Pazarlama ile Dış Ticaret bölümlerinde iş birliğini kapsayan protokol imzalandı.

Genel 21.11.2022, 15:37
Mudanya Üniversitesi ile Has Tavuk arasında iş birliği protokolü imzalandı

Ekran Haber'in edindiği bilgiye göre, Türkiye’nin en genç üniversitesi olarak eğitime başlayan Mudanya Üniversitesi, tam donanımlı öğrenci yetiştirme hedefiyle Bursa’nın önemli şirketleri ile iş birliği protokolleri yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda son protokol Bursa’da sektörünün öncü firmalarından Has Tavuk ile yapıldı. Mudanya Üniversitesi ile Has Tavuk arasında Mudanya Üniversitesinde açılacak Beslenme ve Diyetetik, E-Ticaret ve Pazarlama ile Dış Ticaret bölümlerinde iş birliğini kapsayan protokol imzalandı. Mudanya Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Hasan Tosun ile Has Tavuk Genel Müdürü Şahin Aydemir’in imzaladığı protokol kapsamında, Mudanya Üniversitesi öğrencileri Has Tavuk’ta staj imkanına sahip olacak, aynı zamanda iki kurum arasında ortak projeler ve araştırmalar gerçekleştirilecek.

DÜNYA ÜNİVERSİTESİ OLMA YOLUNDA İLERLİYORUZ

Protokol imza töreninde konuşan Mudanya Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Hasan Tosun, dünya üniversitesi olma hedefiyle yol çıktıklarını ve bu hedef doğrultusunda çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Tosun, Mudanya Üniversitesi öğrencilerini dünya vatandaşı olarak yetiştirmeyi amaçladıklarını kaydederek, “Bu anlamda ü uygulamalı eğitim ve üniversite-sanayi iş birliğine çok önem veriyoruz. Önemli sanayi kuruluşları ile protokoller imzalıyoruz. Has Tavuk ile imzaladığımız protokolün de bu anlamda hayırlı olmasını diliyorum. Protokolümüz güzel iş birliklerine olanak sağlayacaktır” dedi.

AYDEMİR: GIDA AR-GE’Sİ OLAN TEK ŞİRKETİZ

Has Tavuk Genel Müdürü Şahin Aydemir de, Bursa merkezli Has Tavuk’un 48 ülkeye ihracat yapan, Gürcistan ve Ukrayna’da tesisleri bulunan bir şirket olduğuna vurgu yaparak, “Biz de kurum olarak üniversite-sanayi iş birliğine çok önem veriyoruz. Gıda Ar-Ge’si olan tek şirketiz. Bu merkezimizde çeşitli branşlardan 28 mühendis görev yapıyor. İmzaladığımız protokol ile Mudanya Üniversitesi öğrencilerine kapımız sonuna kadar açık olacak. Ben de birlikte önemli çalışmaları hayata geçireceğimize inanıyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından protokol, Mudanya Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Hasan Tosun ile Has Tavuk Genel Müdürü Şahin Aydemir tarafından imzalandı.

banner2
Yorumlar (0)