Musk'tan Bitcoin hamlesi!

Elon Musk, Bitcoin'in boğa sezonunda olduğu geçtiğimiz yıl boyunca Bitcoin ile ilgili yaptığı paylaşımlarla gündemden düşmemişti. Musk'tan konuyla ilgili yeni bir hamle geldi Elon Musk'ın şirketinin, Bitcoin varlıklarının yüzde 75'ini sattığı öğrenildi.

Genel 21.07.2022, 15:30 21.07.2022, 11:25
Musk'tan Bitcoin hamlesi!

İş insanı Elon Musk'ın sahibi olduğu Tesla şirketinin, ikinci çeyrek raporunda Bitcoin varlıklarının yüzde 75'ini sattığını açıkladı. Söz konusu bilgi, Tesla tarafından yayınlanan kazanç raporu ile elde edildi. Peki Musk bu satışı neden gerçekleştirdi? İşte cevabı...

Musktan Bitcoin hamlesi: Yatırımcılar bu kararı konuşuyor

BİTCOİN VARLIKLARININ YÜZDE 75'İNİ SATTI

Tesla, yayınladığı kazanç raporunda, 936 milyon dolarlık Bitcoin satışı gerçekleştirildiğini açıkladı. Bu durum ise şirketin, elinde bulunan Bitcoin'lerinin yüzde 75'ini sattığı anlamına geliyor.

Musktan Bitcoin hamlesi: Yatırımcılar bu kararı konuşuyor

Söz konusu açıklamada, Tesla'nın sadece 218 milyon dolarlık dijital varlığa sahip olduğu bilgisi bulunuyor.

CEO Elon Musk, Tesla'nın kazanç çağrısı sırasında, şirketin "Çin'deki COVID kilitlenmelerinin belirsizliği göz önüne alındığında" nakit pozisyonunu en üst düzeye çıkarmak için Bitcoin'nin çoğunu sattığını söyledi.

Bununla birlikte, Tesla'nın gelecekte bitcoin artırmaya açık olduğunu ve bu hamlenin Bitcoin hakkında bir karar olarak alınmamalıdır" dedi. Musk ayrıca Tesla'nın dogecoin'lerinden hiçbirini satmadığını söyledi.

banner2
Yorumlar (0)